Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öblítitek az edényeket mosogat...

Öblítitek az edényeket mosogatásnál?

Figyelt kérdés
Többtöl hallom hogy ugy mosogat hogy teleengedi a mosogatót vizzel bele a mosogatoszert és nem öblít csak hagyja leszáradni a csetrest. Én is mosogatnék állóvízben de nem tudnék hol öblíteni mert nincs 2. mélyedés a mosogatónál amibe rakhatnék vizet. a mosogató jobb oldalán csak a fémtálca van amire a csepegtető kerül.
2010. nov. 26. 11:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nekem is egyes mosogatóm van.De van egy edényenyem, egy műanyag, amit csak a mosott edény öblítésére használok.Amig átér a meleg víz, addig az öblítő vizet emgedem.
2010. nov. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám nem öblít, csak az általad leírt módon mosogat. Teleengedi a mosogatót, majd abban elmosogat mindent és nem öblít. Ennek az az eredménye, hogy folyik mindenen a zsíros habos lé, kajamaradékok maradnak a tányéron ami rászárad, a poharak meg tiszta opálosak. Hát én mikor ott vagyok akkor párommal az az első, hogy elmosunk magunknak poharat, tányért eltöröljük meg az evőeszközöket is. Mert ha nem, akkor 1 óra múlva hólyagos lesz a nyelvünk. És nem hiszik el szüleim sajnos, nekik már megszokta a szájuk...

Én úgy mosogatok, hogy felengedem a mosogatót forró vízzel, bele mosogatószer és egy fél-1 kupaknyi hipó, attól függően mit mosogatok. Rozsdamentes acél edényekhez használok súrolókövet (direkt ilyenhez van), az öblítést pedig egy direkt arra a célra használt kislavórban végzem. Ha valamit pluszba le akarok öblíteni akkor gyorsan folyó víz alatt. Így mindenem szép tiszta és nem hólyagos a nyelvünk...

Szóval én nagyon kényes vagyok sajnos a tiszta edényre mamám miatt...de hát hiába mondom otthon, mikor látják páromat is hogy megy poharat mosni akkor kiröhögik a háta mögött. Pedig szerintem nekünk van igazunk.

2010. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Jah és igen, az öblítő vizet én is úgy szoktam, hogy amíg nem jön meleg víz addig a lavórba engedem a hideget, ha megy egy kis meleg az sem baj, legalább nem fagy le a kezem. Na megyek is elmosogatok, úgyis épp oda készültem :)
2010. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Hát én jópár helyen megfordultam már ahol nem öblítenek de nálunk ilyen sosem volt.Viszont a n.mamám nekem sem öblít és mi is elmossuk a poharat nála mielőtt iszunk.Még a dédnagymamám volt ilyen kislánykoromban anyu ha mentük mindent elmosott nála mielőtt neki láttunk az ebédnek.Talán ez az idősebbeknél régen igy volt.Bár én több fiatalos háztartásban láttam ezt.
2010. nov. 26. 12:36
 15/25 anonim ***** válasza:
nnaá, hogy öblítünk. mosogatószer a szivacsra, víz folyik folyamatosan a csapból, szivaccsal mossuk el az edényt, közben megy rá a víz és ha tiszta le is öblítjük. Szerintem - engem legalábbis így neveltek - így normális.
2010. nov. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Én úgy mosogatok, hogy van két nagy vödröm ( kaják voltak benne előzőleg, szóval nem felmosó vödör :D) + az egyes mosogató meg a rengeteg edény.

Mosogatószer a szivacsra, átdörzsölöm őket és félrerakom az egyik vödörbe; mikor ez kész, utána jön az öblögetés egyszerre folyó vízzel és akkor rakom őket külön a szárítóra + vmit eltörlök azonnal.Nem szeretek egyenként öblögetni, főleg nem folyamatos vízsugár mellett, mert az tényleg pazarlás, ráaádásul először a kezemről kell a habot lemosni és utána az edényről, a következőnél szintén, a vízóra meg csak pörög...

2010. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Erről a kérdésről eszembe jutott nagymamám:)

Ő sem öblögetett, nem szivaccsal, hanem mosogatóronggyal mosogatott, a mai napig emlékszem, már lyukas volt, tisztára szürke, annyira jellegzetes volt a mozdulata, ahogy kiterítette a mosogatóra:)


Természetesen öblögetek, folyó víz alatt mosogatok, váltogatom a vizet, meleg a mosogatáshoz, elzárom a meleget, ki a hideget, azzal öblítem, mire nagyon hideg lenne, jön a következő edény, és a meleg víz:) Így a kezem sem ég le a forró víztől, gyakorlatilag állandóan langyos folyik:)

2010. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
47%

komolyan ennyire élhetetlenek egyes emberek?

nekünk sosem volt kétmedencés mosogatónk, de valahogy megoldottunk az öblítést meg a mosogatást is.


nagyon egyszerű:


elmosogatod a cuccokat meleg mosószeres vízzel.

amiről lejött a kosz, azt kiteszed a pultra egy vastagabb réteg újságpapírra.

amikor megvan az összes, akkor leengeded a koszos vizet, és folyó vízben öblítesz. esetleg állóban. opcionális.


de hogy rajta hagyjam a ganés levet, és az száradjon rá? ez a messzemenőkig igénytelen dolog.

pont ezért nem kajálok olyanoknál, akiknek nem ismerem a mosogatási szokásait.

látom, vannak egy páran...

2010. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Amiről lejött a kosz, azt kiteszed a pultra egy vastagabb réteg újságpapírra."

Én az újságpapír helyett inkább kiterített konyharuhára teszem, mert az újságról leázik sec-perc alatt a nyomdafesték és az igencsak káros tud lenni, akkor is, ha utána leöblítjük.

2010. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én a következőképpen szoktam mosogatni:

Ha nincsenek nagy edények, akkor egy kisebb tálat teszek a mosogatóba, ebben evőeszközt, poharat, kistányért lehet kényelmesen elmosni, pl. reggeli után. Amit elmostam, azt kirakom mellé, de nem a pultra, hanem a mosogató szabadon maradt részébe. Aztán mikor megtelt, akkor öblítem folyó vízben. Ha több edény van, akkor először berakom az új adagot a tálba, és fölötte öblítek, ez valamennyit a mosogatóvízből is kicserél.

Ha sokat kell, akkor a mosogató melletti kis asztalon, dagasztótálban mosogatok és a mosogatóban öblítem.


Egyszer voltam látogatóban egy osztálytársamnál, aki nem öblítette el az edényeket, 12 éves voltam, de már akkor kiakadtam ezen :D

2010. nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!