Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szódásszifon belsejében mi az...

Szódásszifon belsejében mi az a fehér lerakódás?

Figyelt kérdés
Van egy régi szódászszifonom (alu). A belsejében fehér kis darabok vannak a fémhez tapadva. Ahonnan tudtam, lekapartam, de ez olyan hülye anyag, hogy se sósav, se a higító, se a szesz, se a vízkőoldó... egyszerűen semmi nem oldja. Nem tudom mivel tudnám kiszedni az aljáról, mert rendesen oda van tapadva. Félet, hogyha így hagyom, akkor előbb utóbb eldugítja, ha egyszer felválik.
2010. dec. 18. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Én vízkőre gondoltam, de azt fel kellett volna oldania ennyi mindennek. Jó, hogy még a szifon egyben van ezek után :D
2010. dec. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez a szifon életében max ha 5x lehetett használva. Gyönyörű és hibátlan állapotban van, csak a fene se tudja miért jött ki pár ilyen fehér folt a belsejében. Mindenesetre ha nem tünik el, használom így. Majd a szénsav idővel letakarítja :)
2010. dec. 18. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!