Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit gondoltok a Calgon vízlágy...

Mit gondoltok a Calgon vízlágyítóról? Tényleg hatásos?

Figyelt kérdés
Aki nem Calgont használ a mosáshoz, az mit?
2011. jan. 20. 23:04
1 2
 1/11 titak ***** válasza:
20%

Hatásossan megcsapolja a pénztárcádat.


Ha össze adod a Calgonra kiadott öszeget, rájössz, hogy azon a pénzen egypár év alatt vehetsz egy új mosógépet.

Én nem használok semmijen vízlágyítót, igaz tönkre is met 18 év után,de akkor is csak az elektronika.

2011. jan. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért legalább 6-7 év calgon-költség felel meg egy mosógép árának.


Én sose használtam, de az öblítő helyett használt ecet helyettesíti.

2011. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem lo éves a mosógépem. 8 évvel ezelőtt látta szerelő utoljára. Akkor Ő az alábbit mondta nekem:" Calgonnal a mosógépszerelő is tovább él" azóta nem használom.....hogy miért mondhatta?.....
2011. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Felénk nagyon kemény a víz. A mosásnál a mosószer egy részét mosószódával helyettesítem, öblítő helyett ecetet használok. Így jó puhák lesznek a ruhák is (mosószer+calgonnal és öblítővel kemények voltak)
2011. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Soha nem használtam calgont, de így is csalodtam.

Most vettem új mosógépet, amihez kaptam calgon termékmintát, 2db tesztcsíkkal.A füzetben szépen levolt írva hogy az első tesztcsíkot tegyem sima vízbe, ha kemény a vizem piros lesz a csík, utána tegyek a vízbe calgont tegyem bele a második csíkot, és ha a calgon megpuhította a vizet akkor zöld lesz a csík.Csak az volt a gond hogy a füzet elején lévő csík szárazon ís piros volt, a végén lévő pedig zöld.Szóval ha olyan jó lenne nem kellet volna csalniuk.

2011. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hülyeség semmi ilye szar nem kell bele mert ugyis csak 4-5 évet bír
2011. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ecetet használtok, akkor nem lesznek büdösek a ruhák? Elnézést a fura kérdésért, de ha tényleg ennyire szuper ecetel öblíteni és nem lesznek kellemetlen szagúak a ruhák, akkor én is átérek rá.

üdv.

2011. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lesznek büdösek az ecettől. Még a ruhák színe is élénkebb lesz (ruhafestéskor is ecettel fixáljuk a színt)

Ha illatot akarsz, tehetsz az ecethez illóolajat, vagy egy kevés öblítőt. Vagy a szekrénybe szappant, vagy parfümös vattapamacsot.

2011. jan. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kb. 25 éves a Zanussi mosógépünk.


Most romlott el először és fűtőszálat kellett cserélni.

Alig volt vízkő rajta !!!!!!!

Pedig még soha nem használtunk calgont!


NEM IS FOGUNK!!!


(Néha egy kis ecet elegendő volt ezek szerint.)

2011. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A mosószerekben gyárilag van vízlágyító adalék!
2011. jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!