Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 1 hónapja van a wok-ban az...

1 hónapja van a wok-ban az olaj. Hogyan mosogassam el?

Figyelt kérdés

Napraforgóolajról van szó, és egy nagyon jófajta teflonos wokról. az olaj teteje már 1-2 mm vastagságban bőrszerűen megdermedt. Azt leszedtem, és kidobtam.


Ha a mosogatószivacsommal mosogatom el, kijön valaha az étolaj belőle?

Áztassam forró mosogatószeres vízbe?


2011. jan. 20. 23:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát jó nagy marhaságot csináltál! Az étolaj száradó olaj ami vékony rétegben megszilárdul.Mást nem tudsz csinálni mint forró szódás vízben áztatod és megnézni felpuhul e.Esetleg műanyag dörzsszívaccsal próbálkozhatsz.
2011. jan. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nem csináltál hülyeséget

kenyérrel kitöröljük - az mehet a kukába, aztán fel a gázra az edényt, kis vizet bele, és szépen el lehet utána mosni :)

viszont nem értem a szivacsos problémád, mintha akkora értékről lenne szó:D

2011. jan. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"aztán fel a gázra az edényt, kis vizet bele, és szépen el lehet utána mosni"


A megszáradt olajat?

2011. jan. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Ha sokszor egymás után beáztatod, kitörölgeted, aztán megint beáztatod, akkor egy idő után csak eltűnik az olaj.
2011. jan. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hideg zsíroldóval befújod, 5 perc múlva jó meleg vízzel a nyeles mosogatókefével kisikálod.Nem árt a teflonnak, több éve így mosogatom a wokomat.Kívülről is így tartom rendben.
2011. jan. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
te, én meglehetősen trehánynak tartom magam, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy hónapig álljon az olaj bármelyik edényemben.....
2011. jan. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ott a pont az előttem szólónak!
2011. jan. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Mentek a pontok annak aki segítő szándékkal írt!


Az utolsó 2 hozzászólónak megjegyezném, hogy nem tudják, miért állt benne az olaj ennyi ideig, így alaptalanul trehányoznak. De ez is OFF, ahogyan ők.

2011. jan. 21. 08:26
 9/13 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám,hogy az olajat nyilván kiszedném bárhogy. Én általában beleöntöm egy üres flakonba, a maradékot Szilviával jó alaposan kitörlöm!

A te esetedben engednék bele jó forró vizet, nyomnék bele hideg zsíroldót, hagynám állni egy pár órát, aztán jó alaposan mosogatószerrel elmosnám!

2011. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Engedj bele forró vizet,hagyd állni kicsit és utána öntsd ki,próbáld meg mosogatószerrel elmosni,ha nem megy,akkor melegítsd fel vizzel együtt és utána tuti kitudod belőle szedni.Ja és a helyedben vizesen megdörzsölném mosogató szivaccsal,utána amikor kiöntötted belőle a vizet,próbáld papírtörlővel kitörölni,az nem sérti fel és felszedi az olajmaradékokat.
2011. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!