Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen fertőtlenítős öblítőt...

Milyen fertőtlenítős öblítőt használsz? Mi a neve, hol veszed és kb. mennyiért? Most hallottam róla, hogy van ilyen :-)

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 17:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
Fertőtlenitős öblitő???? Ez nekem is uj!
2011. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ez nekem is új, de minek fertőtleníteni???
2011. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
[link] ezt találtam, de valaki magyarázza el nekem, hogy minek kell tönkretenni a saját védekezőrendszerünket fertőtlenítős öblítővel???
2011. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én nem a védekezőrendszerünket akarom tönkretenni, hanem sok ruhát veszek turiból a kisfiamnak, és amikor mosom őket először használnék hozzá ilyen öblítőt, hogy biztosan jól fertőtlenítettek legyenek. Nem kell azonnal rosszra gondolni!
2011. jan. 26. 18:03
 5/11 anonim ***** válasza:

gondolom pamut ruhát adsz a kisfiadra. azt lehet mosni 90 fokon is, ha nagyon világos színűek, akkor meg tehetsz mellé domestost.

ja, és gözölős vasalóval is átmehetsz rajta.

szerintem elég drága ahhoz képest, hogy csak 20 mosásra elég. ezek a tipikus parasztvakító termékek, amikről bemagyarázzák, h neked erre mennyire szükséged van, aztán ha jobban elgondolkodsz, rájössz, h megvagy nélküle is.


igaz, én felnőtt vagyok, imádok turiba járni, de soha semmi bajom nem lett a ruháktól, pedig csak 40 fokon mostam őket.

2011. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én egy idősebb ismerősömtől kaptam azt a tippet, hogy tegyem akár a színes ruhákat is éppen csak pár pillanatra flóraszeptes vízbe. Ha turiból veszek ruhát a kislányomnak mindig ezt csinálom, utána egyből tiszta vízbe megy, aztán a gépbe. Nem vette ki a ruhák színét, viszont egész biztos nem marad benne baci. Bár most hogy már nagyobb csak gőzölős vasalóval jó alaposan átgőzölöm a használt ruhákat.
2011. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A klóros vízbe mártogatás (Domestos, vagy Flóraszept) semmit sem ér hosszabb beható idő nélkül, ha adsz neki időt, akkor meg tönkreteszi, meggyengíti a ruha anyagát.

Ha az öblítő nem klórral fertőtlenítő, és adsz neki időt, hogy hasson, miért is ne használnád?

2011. jan. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akárhogy is mosod ha utána átvasalod az mindennél hatékonyabb lesz. Nincs az a baci ami túlélné a 100 fok feletti hőmérsékletet.

Ezt egyébként nagymamámtól tanultam, és neki jobban hiszek mint ezeknek az új és persze jó drága "csodaszereknek"

2011. jan. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A nagymamád nem folytatott virológiai tanulmányokat, különben eszébe jutottak volna a termorezisztens kórokozók, amelyek nem számítanak ritkaságnak.

Ha ő nem is, remélem, te hallottál már zenélni a hepatitiszről. Ne hogy azt hidd, hogy a főzés, vagy a vasalás kiírtja a kis vacakokat.

Úgyhogy a kérdező, normális határokon belül annyi fertőtlenítőt használjon, ami még nem válik az ellátottjai kárára.

2011. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ECET, ECET és megint csak ECET!! Nem csak hogy öblítő mellé, hanem ahelyett, szagsemlegesítő és antiszeptikus, emellett élénkíti is a ruhák színét (egyben fixálja is a színeket), vízlágyító hatású, oldja a szálak közé lerakódott vízkövet, és semmi nyoma nem marad utólag a ruhákon, abszolút nem érezni semmit, de ha ragaszkodunk a finom plusz-illatokhoz, lehet hozzá illóolajat cseppenteni - egy adag mosáshoz olyan minimális mennyiség kell belőle, hogy az biztosan nem allergizál, viszont nagyon diszkréten és kellemesen érezhető a ruhákon, én már régóta kiváltottam ezzel az öblítőket - nem mellesleg, hosszútávon igen csak karbantartja a mosógépet is (nem kell Calgon és tsai;)
2015. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!