Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tele a lakás"majd egyszer még...

Tele a lakás"majd egyszer még jó lesz"cuccokkal. Hogy döntsem el hogy mit dobjak ki?

Figyelt kérdés
Elég nehezemre esik a rendrakás!
2011. febr. 1. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Álatlános szabály:

Amit jelenleg nem használsz, tedd be egy dobozba!ne írd rá hogy mi van benne, csak azt hogy mikor dobolzoltad, ha egy év múlva kis se bontottad akkor dobd ki.

2011. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a legjobb megoldás, ha csinálsz magadnak egy szabályt, és nagyon határozott határvonalat húzol a kidobandó és nem kidobandó holmik között. Például ilyenekkel találkoztam már, hogy ha egy ruhát legalább két éve nem hordtál, akkor szabadulj meg tőle. A mindennapos holmikra ez a két év reális szerintem. Amire már nem emlékszel, mikor használtad, azt is könyörtelenül dobd ki.

Vannak kivételes dolgok, tehát ha mondjuk épp két éve nem voltatok kempingezni, a sátrat azért ne dobd ki :)


Azt persze tudnod kell, hogy elképzelhető, hogy lesz olyan, amit most szanálsz, de egy hét múlva pont arra lenne szükséged, tehát be kell szerezni újra. De ennyit szerintem megér az, hogy nem egy szemétdombon él az ember :)

2011. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél az Ik.ába tároló dobozokat és rakd fel a szekrény tetejére ott 1-2 évig eláll mint a befőtt oszt utánna dobd ki ha nem kell
2011. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van a szekrény alján egy A4-es papíros karton dobozom, abban gyűjtöm a valamire még jó lesz dolgokat.

Nagyjából: Kicsi, látszólag semmire nem jó műanyag izék, befőttes gumik, kábel kötegelők, kinder tojások (ezekbe utazáshoz szoktam pl. krémeket rakni), valamiről letört fém bigyók, a pizza kiszállításkor küldött műanyag bigyók, amit a pizza közepére tesznek, stb.

Sokszor volt már, hogy valamit akartam itthon barkácsolni, és nagy hasznát vettem ezeknek a dolgoknak.

Konyhában 4-5 tejfölös pohár van rendszeresen kimosva, eltéve, ha több lenne, kidobom, nem esek túlzásokba. Ezek is sok dologra felhasználhatók. Ha szoktál palántázni, a kicsiket érdemes eltenni, és gyűjteni padláson, vagy valahol ahol nincs szem előtt.

Kiflis, kenyeres zacskókat is elteszem, rendszeresen sütök kenyeret, tárolásra felesleges egy másik tisztát előszedni.

2011. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
11:00 Ügyes vagy!
2011. febr. 1. 11:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


3kupac.... imádod, minden nap használod. Ritkán, de használod. Már nem is emlékszel rá, hogy van. Ha meg van egy a 3kupac, akkor az első tedd vissza a helyére.

A másodiknál megint kell két kupac. Mi az, aminek semmi értelme, és mi az, ami kell, de csak ritkán. Utóbbi be dobozba, és tedd a szekrény tetejére. Ami maradt ebből a kupacból, azt válogasd át, hátha a családodnak kell valami, ami meg még használható, az menjen a Vöröskereszthez!

A harmadik kupacból pedig dobd ki a szemetet, és mehet az is jótékony célra.

A lelkednek is jobb, el is fogsz férni.


Én így csináltam. mikor költöztünk 3teherautónyi cucc volt. Most fél évvel később el fog férni egy autóban!

2011. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden ruhát, amit egy éve elő sem vettél, mindent ami törött, vagy rossz és nem tudsz megcsináltatni, a feng shui szerint.
2011. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 yuda ***** válasza:
100%
Én is egy évet mondanék,mert ebben benne van a 4 évszak-és ha ennyi idő alatt mégsem akadt a kezedbe,annak megvan az oka :)
2011. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a cikket: [link]


Az oldalon megtalálod a FlyLady programot is, sokat fog segíteni a lomtalanításban :)

2011. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon jó kis oldal ez,máskor is benézek majd.

Köszönöm!!

2011. febr. 1. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!