Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen ételeket lehet lefagyas...

Milyen ételeket lehet lefagyasztani?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy felengedve is guszta és finom legyen?

A pörköltet tuti lehet, de azon kívül?

Levest is talán...

Adjatok ötletet...

Most kezdek gyes után dolgozni menni, kicsit előre kell gondolkodnom, és "instanttá" tenni az étkezéseket..


2011. febr. 9. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Levesek közül a gulyás, lencse, bab - csipetkével együtt-,frankfurti, gombóc levest, húslevest szoktam.


Második: milánói szósz, töltött paprika, káposzta, rizses csirke teljesen készre csinálva, fasirt- rizibizivel, rántott szelet.

Ezek jutottak hirtelen eszembe.


Fagyasztottam már káposztás tésztához a káposztát is készen, és csak tésztát kellett főzni hozzá

2011. febr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

töltött paprika

töltött káposzta

brassói (krumpli nélkül)

csirkepaprikás

halászlé

fasírt

sült húsok

2011. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
olyat ne, amiben burgonya van. kásás, kellemetlen állaga lesz felengedés után
2011. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
amiben tejföl, és krumpli van, azt inkább ne! Más mindent lefagyaszthatsz. A maradék kaját is.
2011. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden ételt letudsz fagyasztani, a tésztákat is,ha nem főződ túl. Sőt még rizst is. Fasírozottat,sült húst kisütve fagyasztom. Frissen főzök hozzá főzeléket. A túrógombócot csak ki kell melegíteni,és morzsát pirítani hozzá. A rántani való húst bepanírozva folpakkal elválasztva fagyasztom le. Az frissen sütöm ki. De lefagyaszthatod a kelt tésztákat,vagy a piskótát is. Kész tortát csak akkor,ha a krémje vajas,vagy tejszínes. A pudingos nem jó kiengedés után.

Az ételek közül a krumplis ételeket és a főzelékeket nem jó fagyasztani,mert romlik az állaguk kiengedés után.

Hetente általában csak egyszer-kétszer főzök,de mindig több adagot. Mikróban félóra alatt kitudom melegíteni.

A levesek fagyasztásához tanács: vettem olcsó műanyag dobozokat,amelybe egy evésre való leves fér. Kibélelem folpakkal,és úgy töltöm bele a levest. Ráteszem a tetejét,ha megfagyott,kiveszem a dobozból,és a dobozt újra használhatom. Ezzel a módszerrel nem foglal sok helyet,és nem is folyik ki a leves sem.

2011. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most olvasom az egyik választ. Lefagyaszthatod azt is,amiben tejföl van. Sőt én házi tejfölt szoktam venni,adagokban azt is és a túrót is lefagyasztom. Nem lesz semmi baja,akár tartármártáshoz is használható.

Ha van felesleges tojásfehérjéd,az is bírja a fagyasztást. Kiengedve ugyanúgy használhatod,mint a frisset.

2011. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tejfölös dolgok nem tetszenek kiengedve. Ahogy írták a krumpli sem jó. Főzelékeket tejjel-rántással nyugodtan, pörköltet, fasírtot, töltött paprikát, meg amit még nem írtak, én a rakott dolgokat mindig besamel mártással csinálom (pl. rakott karfion, brokkoli, kelbimbó, stb.), ezek is ugyanolyan jók kiengedve.
2011. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A feljebb leírtakon kívül én szoktam linzer tésztát fagyasztani. Egyszer meggyúrsz egy nagy adagot, és egy tepsire való darabokban fagyasztod. Így csak egyszer van nagy pancs, később már csak nyújtani, szaggatni és sütni kell.


Rántott leveshez való pirítandó kenyérkockákat is fagyasztottunk le, az is bevált - így fel tudjuk használni a félig kiszáradt kenyeret, nem penészedik meg.


Mi a tojásfehérjével megjártuk, mert többet összeöntve fagyasztottunk meg, és most nem tudjuk, hány darab. Végül a tömege alapján sikerült kikövetkeztetni, de ezentúl egyenként fogjuk fagyasztani, de legalábbis ráírjuk a dobozra, hogy hány tojásfehérje.

2011. febr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!