Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen ételeket lehet lefagyas...

Milyen ételeket lehet lefagyasztani?

Figyelt kérdés
35 hetes vagyok és van egy kisfiam. Valahogy előre kellene készitsek ételeket, hogy az itthon maradók ne haljanak éhen. Arról nem is beszélve, hogy szülés után nekem is jól jönne, ha már lenne egy-két félkész dolog a mélyhűtőben. Eddig mindig frissen készitettem mindent...Mi az ami jó izű marad fagyasztás után is?
2011. jún. 16. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pörkölt, fasírt (még nem kisütve), húsleves (zölsdég nélkül), bármilyen zöldségkrém leves a tejföl/tejszín nélkül.
2011. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szia! A töltött paprika, töltött káposzta szerintem legalább ugyanolyan finom fagyasztás után is, vagy még jobb :) Szóval én ezt a két dolgot mindenképp csinálnék! Valamint kirántott húst el bírod készíteni, befűszerezed, bepanírozod, beleteszed egy zacsiba és úgy fagyasztod le, így már csak ki kell venni és olajban megsütni, amit minden felnőtt ember meg tud csinálni :) Akkor ahogy az első válaszoló is írta, fasírtot is elkészíted, lefagyasztod és már csak sütni kell majd...:) Üdv
2011. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi tippeket!

Biztosan ki fogom próbálni...

Várom a további ötleteket!

2011. jún. 16. 19:23
 4/13 anonim ***** válasza:

Májat is tudsz előkészítve, (megpucolva, feldarabolva, kiadagolva) lefagyasztani. Kiolvadás után szinte percek alatt kész belőle akármilyen kaja.


Fagyasztott, készresütött, rántott "Hungerit csirkecomb vagy csirkeszárny". Nyugodtan bevásárolhatsz egy-két csomaggal belőle. Garantáltan nem összedarált termék. Egy-két db-ot kivéve belőle, a mikróba bedugja a család és egy kis sültkrumplival kész a vacsijuk.

2011. jún. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a helyzet, csak én 29hetes vagyok és mellette egy lányom van :).


Fagyasztottam le: húsleves levét, májgombóclevest (rendes májból készítettem), fasírtot, pörköltet (ebből még fogok, jó gulyásnak, tarhonyás húsnak, rizses húsnak, vagy magában is), a töltött kápit nem ajánlom a káposzta miatt, ha szoptatsz (bár a lányommal ettem és semmi bajom nem volt), paradicsomos gombócot is raktam el, lasagne-t, chilis babot (ezt is az otthoniaknak, a bab miatt),paradicsomos káposztát is tettem el,

szeretnék még bolognai alapot mindenképpen, valamint brassóit, rántott húst panírozva, töltött karajt átsütve,szeletelve (mellé akkor már csak köret kell), és tettem be lángost is, pizzát szeretnék még csinálni (pizzalapot).


Egyelőre ennyi, még majd gondolkozom :).

2011. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag mindent le tudsz fagyasztani, kivéve, amiben krumpli van, mert az kiolvasztás után nagyon furcsa izü lesz. Ezen kivül a liszttel süritett ételek allaga is megváltozik, de ezeket is le tudod fagyasztani, ha még a sürités elött fagyasztod, és felolvasztás után frissen habarod/rántod be.
2011. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

9:35-ösnek:

A lasagne-t lapokkal együtt fagyasztod, vagy csak a szószt?

A paradicsomos káposztát teljesen készen fagyasztod?

A lángos és a pizza tésztát hogy fagyasztod le? Azok kelt tészták. Megvárod mig megkel és formázva, vagy csak úgy a tésztát egészben? Egyébként nagyon sok hasznos ötletet adtál! Köszi szépen!


Az utolsó válaszolónak:

Én a riszes dolgokat sem szeretem fagyasztva. Csak ha nyersen fagyasztom le(pl a töltött káposztát).

Köszi mindenkinek az eddigi tippeket!

2011. jún. 17. 15:21
 8/13 TOMAtm ***** válasza:
mindent le lehet fagyasztani csak elég gyorsan kell csinálni
2011. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szia.

szerintem csinálhatnál gulyást is..simát vagy babgulyást..azt több adagban is el lehet rakni,több napi kaja kijön így belőle.

hurka?azt nem is kell sütni,csak ha kiveszi az ember a fagyóból....

pörkölt,halászlé...ezeket is le lehet.

2011. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

09:35-ös vagyok, bocsi a késői válaszért, nem voltam netközelben.


A lasagne-t lapokkal együtt fagyasztom (házilag gyúrom hozzá a tésztát).

A paradicsomos káposztát teljesen készen fagyasztom, igen.

A lángos és a pizza tésztát készen fagyasztom le, megsütöm őket, és bezacskózom, be a fagyasztóba.


Amúgy a hurka-kolbi is jó ötlet, én is megsütöm ami a fagyiban van (még nyersen), aztán visszapakolom, ha kihűlt.

2011. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!