Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sokat olvasok errol az ecetes...

Sokat olvasok errol az ecetes oblitesrol. En szeretem az oblitonk illatat, de ha az oblitokoncentratumot viz helyett ecettel higitom, akkor meg fog erzodni az oblito, vagy az ecet elnyomja? Vagy igy nincs ertelme az ecetes oblitesnek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Az öblitö nem használ se a ruháknak, se a mosógépnek, mert egy müaynagszerü bevonatot képez a ruha szálain is, meg a gépen is, ami kimondottan jó táptalaja a különféle baktériumoknak.

Ha ecetet használsz helyette, akkor az fertötleniti, szagtalanitja és puhitja a ruhákat, és mészteleniti a mosógépet is.


Ha az öblitöt ecettel higitod, akkor az ecet elveszi nagyrészt az öblitö szagát, az öblitö viszont ugyanúgy lerakodik a ruhára/gépre.


Viszont ha azt szeretnéd, hogy a ruhák illatosak legyenek, akkor a ruhásszekrénybe tegyél illatos valamit. Ez lehet a kedvenc szappanotok, a parfümödböl egy pici (kis vattacsomón egy légmentesen lezárt üvegben, vagy egy üres flakon - de sose úgy, hogy szabadon legyen, mert ha hozzáér a ruhákhoz, akkor foltot hagy), illatos növények (herbáriából vászonzacskóban), stb.

2011. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a mosóparfümöt! Én itt szoktam venni: www.mosodiobolt.hu


Ecet mellé teszem, néha már ecetet sem használok. Nagyon jó illatokban van! És teljesen környezetbarát. Ecet mellé öblítő az olyan furi, de az illat megmarad. Sőt a sima ecettől sem lesz ecet szag! :)

2011. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Nyugodj meg!

A ruháknak nem lesz semmi baja az öblitőtől, de még a mosógépnek sem!

Ha az adagolásnak megfelelően töltesz bele mindent a gépbe, akkor kimossa az öblitő-és mosópor tartályból is!

Tehát nem lesz benne baci!

A vizkő se a mosóportól van, meg az öblitőtől, hanem a kemény viztől!

Erre való a Calgon, vagy ha olcsóbb megoldást szeretnél, akkor az ecet!

Nem kell minden mosásnál ecetezni,elég ha minden 3.vagy 4.mosás után átöblitesz vele!

Az ecet vízkőoldó,de ha tényleg azt akarod, hogy a csapok ragyogjanak, akkor ne ecettel mosd le,mert csak vízkötleníit,ragyogni nem fog a csap!

megjegyzem főleg nem a 20-40%-os étkezési ecetsavtól!

Az ecet penészölő és nem fertőtlenitő!

Szagtalanító hatása van, mint pl:cigiszag,de az étkezési ecetnek nincs széles volumenü fertőtlenítő hatása!

Nyugodtan lehet vele mosni,de csodákat nem művel!

2011. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ecetes öblítésnek az a lényege, hogy a ruhában maradt mosószermaradékkal reakcióba lép és közömbösíti, ezért nem allergizál.

Ahhoz, hogy ne legyen ecetszagú a ruha, az kell, hogy pontosan annyi ecetet önts az öblítő helyére, amennyi a maradék lúggal reagál.


Én ecetezem, de persze szintén szeretem a jó illatú ruhákat, ezért azt szoktam csinálni, hogy időnként befújok párat a kedvenc parfümömmel a szekrénybe. Két széles polc van, azokra kettőt-kettőt, meg hármat az akasztós fölé. Még sosem vettem észre, hogy nyomot hagyott volna a ruhákon :)

2011. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,valojaban az van,hogy 4 eves kicsi fiam allandoan vakarozik,holott az egvilagon semmilyen kiutes,vagy borelvaltozas nincs rajta.Apukaja szintugy,ezert gondoltam hogy az oblitotol lehet.Megprobalom a parfumozest.kosz mindenkinek.
2011. febr. 16. 07:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Én fele-fele arányban szoktam az ecetet és az öblítőt beletenni az öblítősrekeszbe. :)
2011. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Simán lehet az öblítőtől, de a mosóportól is ezek durva vegyszerek, és nagyon ártalmasak a környezetre is. A mosódiót szokták javasolni és a mosószódát, ezek helyett, ezek nem allergizálnak, és a mosódióval még állatot is lehet fürdetni (pedig az ő bőrük már igazán érzékeny).

Mi illóolajat használunk, amit a mosószeres vízbe csepegtetünk, és érződik is, de egy ruhának nem az a lényege, hogy illatos legyen, hanem hogy tiszta, az illet majd parfümmel elérhető.

2011. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én kb 3. éve használom az ecetet öblítésre, és azóta van hosszantartó jó illata a ruháinknak a szekrényben is megmarad. A dm-es zöld mosószert szoktam legtöbbször használni, néha veszek persilt vagy arielt, s tényleg mindig ecetet használok az öblítéshez. Nagyon jó lesz az illatuk és nagyon sok régi törülközöm megpuhult:).


Üdv két gyermekes Anyuka

2011. febr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!