Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan mossak fel h ne maradjo...

Hogyan mossak fel h ne maradjon foltos a csempe?

Figyelt kérdés

ecetes vizet használok, teszek bele direkt felmosószert, próbáltam többfélét is. A csempe matt és sötét(kicsit márványhoz hasonlító a mintája). Állandóan fehér csíkos marad, tehát látszik h hol húztam végig a felmosót.

[link]

ilyet használok


2011. febr. 22. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Lehet, hogy az ecet miatt? Én a felmosó vízbe szoktam tenni egy pici öblítőt. Mindig veszek olcsó tesco öblítőt és azt szoktam rakni a felmosó vízbe és szépen csillog a parketta és a csempe is.
2011. febr. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvileg ha sima ionszerét vízzel mosod le akkor száradás után nem lesz foltos.

Nálunk soha nem foltos pedig csapvízzel mossuk fel, de azt hallottam hogy az ion cserélt víz az tuti.

2011. febr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az ecet és a felmosószer nem bírják egymást.

Próbáld ki őket külön. Nekem ecet+icipici mosogatószer kombináció nagyon bejött a bordó fényes járólapomon. Gyönyörűen csillog-villog így. Viszont próbáltam az öblítőst is, amit előttem írtak, tisztának tiszta lett ugyan, de dobhattam ki a Vileda felmosó fejemet, amit totál tönkretett, ugyanis azután nem lehetett vele normálisan felmosni. Szó szerint elcsúszott a kosz felett a mop. Az öblítő és a mikroszálas dolgok nem szeretik egymást. Ioncserélt víz biztos jó, de az én pl. mindennap felmosok, és azért elég drága mulatság lenne.

Biztos jó a felmosó folyadék is, csak tényleg nagyon keveset használj belőle, mert ha jobban sikerül megburítanom a mosogatós flakont nekem sem lesz olyan fényes, kicsit homályos, foltos lesz akkor.

2011. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az ecet semlegesiti a tisztítószert

nem tudom ki találta ki az ecet mániát de csak kárt okoz nekem elkezdett rozsdásodni a mosogépem dobja és 3 évig használtam ecettel a mosogépem volt a tanulópénz ne bizz szarokban!!! használj közönséges felmosószert!

2011. febr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mosásról volt szó, hanem felmosástól.
2011. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én a fürdőnkben nem felmosok, hanem fürdőszobai takarítószert (mr.proper) fújok a járólapra és feltörlöm papírtörlővel. Nem csíkos garantáltan nem marad por, a sarkokba is beférek, a csempét is ugyanígy tisztítom. :)

(majdnem fekete fényes csempe+járólapunk van...:)

2012. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!