Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen eszközök kellenek...

Milyen eszközök kellenek torták és sütemények elkészítéséhez?

Figyelt kérdés

az a helyzet hogy nagyon belejöttem a süti sütésbe, de csak az egyszerűbbeknek merek neki állni mert sok olyan süti van amit elkészítenék de nincs meg hozzá mindenem, szeretnék listát készíteni mit kell beszereznem, akinek ebben tapasztalata van kérem irjon ami csak az eszébe jut!!!

előre is köszönöm a segítségeteket


2011. febr. 28. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Tortaforma, kenőecset, sütőpapír, derelyemetsző, Nyújtó, -sodrófa, deszka, habzsák, ...:)
2011. febr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit ne szerezz be előre. Kezdj neki a sütésnek, és azt vedd meg, ami tényleg kell.

Például tortát zománcos lábasban lehet gyönyörűen sütni (az a lényeg hogy egyenes legyen az oldala és ne legyen műanyag füle), mi már csak abban sütünk, mert a tortaformáink túl kicsik (vagy a család tűl nagy... ez nézőpont kérdése).

Egy sodrófa praktikus, bár nekem csak most lett, eddig úgy nyújtottam a tésztát, hogy fogtam az alufóliás hengert és azzal. De csak egyik irányban lehet vele, erre érdemes figyelni. A végén meg egyszerűen le kell tépni róla az elkoszolódott fóliát :)

Kenőecset tényleg praktikus, de csak akkor létfontosságú, ha forró tepsit kell kiolajoznod. Pl. a sütik tetejét sokkal szebben és gyorsabban meg lehet kenni kézzel (bár kicsit maszatos).

Viszont nagyon hasznos egy robotgép, aminek van dagasztófeje, vagy ha van kenyérsütő géped, azt is érdemes bevonni, egy csomó munkát megtakarítasz vele.

Ha kezdő vagy, akkor érdemes muffinozni, ha még nem tetted, ehhez kell egy speciális tepsi, meg szerintem érdemes papírt is venni.

Igazából semmi nincs, amit feltétlen muszáj megvenni. Szerintem jobban jössz ki, ha végiggondolod, milyen sütiket csinálnál, és ahhoz veszed meg ami kell. Esetleg a jelenlegi apparátussal csinálsz néhány próbasütit és csak ahhoz veszed meg a hozzávalókat, ami bejött.

2011. febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Különféle nagyságú tepsik,egy tortaforma,habverő,nyújtódeszka és nyujtófa. A kenőtoll jobb,mint az ujjad,és sokszor van szükséged rá. Sütőpapír,aprósüteményhez kiszúró formák. Őzgerinc forma.

Egy olyan robotgép,amivel tudsz kelttésztát és habot is verni,nagyon hasznos.

2011. febr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a jó ötleteket igérem megfogadom a tanácsokat!!!

köszi!köszi

2011. márc. 7. 13:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó étvágyat!:)
2011. márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!