Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van szükség szabásmintár...

Miért van szükség szabásmintára a ruhák elkészítéséhez?

Figyelt kérdés
Biztosan nagyon naív vagyok, hogy ezt nem látom be, de miért nem elég lemérni a célszemélyt, megrajzolni a tervet, és kivágni az anyagot, amire felrajzoltuk a formát?
2011. jan. 23. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
az a "felrajzolt terv" egyenlő a szabásmintával, nem? :D
2011. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most eszembe jut Sándor György nagyszabású tréfája. http://www.youtube.com/watch?v=l6spH765K0k


Komolyra fordítva a szót... az elméletedben az a probléma, hogy meg kell rajzolni a tervet. Na ebben segített a szabásminta. A különböző szabású ruhákhoz, különböző méretű ruhákhoz más-más szabásvonalak tartoznak, nehogy elrontsa az otthon megvarró asszony, nehogy ne hagyjon ott ráhagyást, ahol kellene meg ilyesmi.

2011. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha az ember nem profi, akkor egy ilyen megrajzolásból inkább csak kísérletezés lesz.

Megvarrod, jó esetben nagy, rossz helyen van a szűkítés, kibontod, beleszabsz még, varrod, még mindig nem jó, itt beveszed, amott levarrod, stb...

Nem jobb egy kész szabásminta?


Azért is jó az pl, mert több méret van egybe rajzolva. Ha pl fent 36-os méret vagy, lent inkább 38-as, akkor egy tunikát mintáját eleve úgy rajzolod át, hogy fent a 36-ost, lefele áttérsz a 38-asba....

Jó az a minta, hidd el! :-)

2011. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél a pont :)


Másrészről láttál már nadrág szabásmintát? Én azon akadtam le, sokáig képteen voltam felfogni, hogy hogy lesz abból nadrág. Na meg hogy ki az, aki ezt kitalálta??

Egy hasonló rajz van itt, szerintem tökre nem logikus: [link]


Különben nyilván sok ruhához nincs szabásminta. Én rendszeresen járok varrónőhöz, és extra ruhákat igénylek. Ezeknek kénytelen ő megrajzolni a szabásmintáját. Csak hát mögötte áll 30 év tapasztalat :)

2011. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!