Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A visszaváltható üvegeken és...

A visszaváltható üvegeken és műanyag flakonokon, illetve amit a szelektív hulladékgyűjtőbe dobunk, rajta kell hagyni a kupakot?

Figyelt kérdés
Ez 4 kérdés egyben, úgy válaszoljatok. :)
2008. febr. 3. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyiken sem kell rajtahagyni a kupakot.
2008. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a műanyag flakonon rajta kell, mert miután kipréselted a levegőt belőle, azzal zárod le, hogy ne jusson vissza. A "szakirodalom" ezt mondja, hogy ezt kell csinálni, én így csinálom. Valami polgármester is tartott erről egyszer egy bemutatót, így csinálta.

Az üvegekre pedig nem kell kupak.

2008. febr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A visszaváltható üvegre szerintem nem kell,mert úgyis újat tesznek rá.

A nem visszaváltható műanyagra ami a szelektívbe megy rajta lehet hagyni (ahogy az elöttem író is mondta,úgy marad kicsi az üveg)

Az üvegen nem szabad rajta hagyni,hisz a kupakja nem üvegből van(nálunk ki is van írva,hogy vegyük le)

2008. febr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én miután összepréselem a műanyag flakont nem teszem rá vissza a műanyag kupakot, mert gyüjtöm.Miért?Mert vannak beteg gyerekek akiknek az úgyn. "kupakgyüjtéssel" lehet segíteni a gyógyulásukat.Elég nagy tévhit, hogy miután összepréselsz egy műanyag flakont abba visszamegy a levegő, kicsit vicces lenne. Ha úgy gondolod, hogy Neked visszamegy a levegő, akkor persze inkább tedd vissza a kupakot, hisz mindenki így csinálja, csak az nem aki tudja mit és hogyan kell tenni.
2008. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Ha rajtahagyod a kupakot azon amit a szelektív hulladékgyűjtő kukába dobsz, az azért nem jó, mert préselni szokták a műanyag palackokat, és a préselő gépben kárt tehet ahogy "szétdurran".
2008. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!