Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek, hogy a ruha puha...

Mit tegyek, hogy a ruha puha és illatos legyen mosás után?

Figyelt kérdés

A törölközők és a ruhák mosás után kemények és az illatuk sem olyan jó pedig nem használok olcsó mosóport és öblítőt.

Illetve elszürkült ruhákat milyen módon fehéríthetem ki.

Köszönöm a segítséget.


2011. márc. 4. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Szia, ezzel én is gondban vagyok, pedig mi is a drágább mosószereket használjuk. Áttértem már egy ideje a folyékony mosószerre. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kézzel mosott ruhák lesznek csak pihepuhák, a géppel mosottak nem, nem értem az okát.

Fehérítésre én mindig Clorox fehérítőt használok, nagyon szépen kiszedi az elszíneződéseket.

2011. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos nekem is ez a tapasztalatom, hogy amit már sokszor mostam (pl. törölközőt), az bizony kemény lesz, pedig én sem olcsó mosóport használok, és mellé még teszek öblítőt is. Úgyhogy figyelmesen várom a válaszokat, hátha van valakinek valami jó ötlete.
2011. márc. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a vízzel lehet a gond, túl kemény. Elképzelhető, hogy valami vízlágyítót kéne használni, már ha van ilyen mosáshoz.
2011. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én is várom az ötleteket! :))
2011. márc. 4. 21:22
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

A lehető legmagasabb fordulatszámon centrifugázd, hogy minél kevesebb víz, és ezáltal minél kevesebb "vízkő" maradjon az anyagban, mert az okozza a keménységet.

Sok sikert!

2011. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
nekem is kemények.. talán amióta sárga lenort használok azota nem annyira
2011. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
színes Tomi Colort használok,és kék Coccolínot. Isteni illata van mindennek. !!!!!!
2011. márc. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is nagyon kemény a víz, állítólag ez is okozza a ruhák keménységét.

Az egyik előző válaszomban csúnyán lepontoztak ezért, de én évek óta folyékony mosószer + mosószódával mosok és ecettel öblítek. A fehérekhez pluszban teszek szódabikarbónát (az fehérít) Ha illatot akarsz, tehetsz hozzá illóolajat, vagy egy kis öblítőt, vagy a szekrénybe illatpárnát, parfümös vattacsot.

Nekem nem rozsdásodik a gépem az ecettől, semmilyen lerakódás, penészesedés, stb nincs benne (pedig nem szoktam külön géptisztító mosást csinálni) a ruháim tiszták és puhák. Illatot direkt nem szeretnék hozzá, mert olyan helyen dolgozunk, ahol nem lenne jó az illat. Ha "valahova" megyünk, bőven elég a parfüm.

Vízlágyító nem kell plusszban, mert a mosószóda lágyítja a vizet, és az ecet is vízkőöldó hatású. (ezek miatt nem kell külön tiszttó mosást csinálnom)

Nem centrizek magas fordulaton, mert nem bírja minden ruha (gyűrött lesz némelyik), viszont ha tehetem, kintre teregetek.

2011. márc. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Mosási fázisban valóban lágyítja minden a vizet amit bele raktok, de ezt a lágy vizet leengedi és utánna 4*-5* öblít kemény vízzel, amit már nem tudsz lágyítani, így ez marad a ruhában. Legjobb megoldás a központi vízlágyítás lenne, de az piszok drága és az üzemeltetése se olcsó. Mosási fázisban a lágyvíz azért jó mert a mosószerekből kevesebb kell és növeli a mosási hatékonyságot.
2011. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg ecettel öblíts, az néhány mosás alatt kiszedi a törölközőbe ragadt kemény vízkövet. Ettől tuti puha lesz.

Az illatos részéről nem tudok nyilatkozni, én úgy csinálom, hogy kicsit kevesebb ecetet rakok az öblítő tartályába, így nem semlegesíti az összes mosóport és az az illat megmarad a ruhákon. Imádom a mosópor illatát :)

2011. márc. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!