Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen eszközökkel és praktiká...

Milyen eszközökkel és praktikákkal csökkenthetem drasztikusan a lakásomban a vízfogyasztást?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Ne mosogass folyó vízben, inkább egy nagyobb edényben öblítsd el az elmosott edényt.(vagy vegyél mosogatógépet)

A tárcsás régi fajta mosógép macerás, de biztos sokkal kevesebb víz fogy, ha külön te öblítesz(nagyon szorgos , hiperaktív háziasszonyoknak ajánlom)

Fürdés helyett zuhany.

Ha a melegvizet előállítását szeretnéd olcsóbbá tenni, akkor ajánlom a napkollektort, ha van rá lehetőség.

2011. ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Napkollektort milyen összegért tudok olyat venni, amivel sok áramot megspórolhatok? A napkollektor kizárólag a melegvíz-készítésben nyújt segítséget, vagy másban is?
2011. ápr. 25. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Áramot napelemmel tudsz spórolni,egyenlőre gazdaságtalan az ára miatt.Nekem napkollektorom van víz melegítésre nyáron(most is60C°-ra van állítva)7-8fillér/L a víz áram fogyasztása.320ezer volt saját szerelésbe.A bojlert én alakítottam át 180ezret spóroltam vele.ha nem én csinálom 900 ezer lett volna a tervezés,kivitelezés,anyag :).Viszont ha nincs nap sütés 35-45C°melegít,télen vastag felhőnél 2-10C°emel a csapvíz hőmérsékletén ilyenkor átkapcsolom az előmelegített vizet a gáz melegítőre.100-150 ezer közé saccoljuk a megtakarítást 3év alatt mert a mosó és mosogató gépbe is ez van kötve,így áramot is kevesebbet fogyaszt.
2011. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Napkollektor már kapható 100 E ft-ért is, ha jól emlékszemm a márkája Grünwald.Ez a legkisebb, viszont egy átlagos család háztartásához elég annyira, hogy a fürdéshez, mosogatáshoz, és a mosáshoz szükséges melegvizet biztosítsa márciustól októberig.Beszerelése nem tudom mennyibe kerülhet, nálunk a párom szerelné fel, de úgy saccoljuk, hogy egy év alatt visszahozza az árát.

Vannal komolyabb felszerelések is, ahol az egész ház áramszolgáltatása is napkollektorok által történik, illetve a melegvíz, de nyilván az jóval nagyobb beruházást jelent.Aminek mi utána néztünk, csak egy kicsike, de hasznos.

2011. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kérnék szépen még tippeket tőletek, minél többet!
2011. ápr. 29. 20:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad,hogy milyen lakás stb.Mert a vízfogyasztás rengeteg mindenen múlik,pld.milyen mosógéped van,hogyan mosogatsz,hányan vagytok,hogyan tisztálkodtok stb.Ha kertes házad van és az életmódodon nem kívánsz jelentősen változtatni,akkor fúrass kutat,a konyhai csapon kívül az egyebeket kiválthatod egy házi vízművel.Ha van módod az esővizet összegyűjteni,azzal locsolhatod a virágokat.Ha mindezek mellett életmódváltásra is hajlandó vagy,akkor a mosó-öblítővizet egy megfelelő tartályba nyomatva ezzel öblítheted le a WC-det.De,ha még ennél is kevesebb vizet akarsz használni,akkor komposzt-WC.Nem kell a mindennapos fürdés-zuhanyozás sem,hacsak nem végzel piszkos-nehéz munkát,elegendő a testhajlatok tisztítása,zuhanyozni a teljes higiéniához elég 2-3 naponta,akkor sem fél óráig ázódni,amíg a tusfürdő vagy szappan felkenéséval vagy elfoglalva,nem kell folynia a víznek.Fogat se folyó víz alatt moss,hanem fogmosópohárból.
2011. ápr. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Grűnpowerrel vigyázni kell mert nincs szigetelve télen fűteni kell vagy leereszteni.Az egyik haveromnak van,szív is vele rendesen.Nem erre az éghajlatra való. Ez is olyan dolog amikor a spórolás lesz drága hosszútávon.Nézz szét a neten Drain Bac rendszer.
2011. máj. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A vízzel nehéz spórolni, mosakodni, főzni kell..


De ha odafigyelsz a ruháid tisztaságára, az is spórolás. Mi nem dobunk minden ruhát rögtön a szennyesbe, egy farmert akár 2x felveszünk egy héten (ha nem büdös!) meg pólót.


Otthoni ruha is elvan 1-2 napig, csak utána szennyes.


Folyó vízben ne mosogass.. Mindenkinek legyen saját pohara. Óránként 4 pohár felesleges...


Zuhanynál se folyasd a vizet, amikor tusfürdőzöd magad, és ez ugyan így van a haj-kézmosásnál.


Spórolni nagyon nem lehet, oda kell figyelni..


Jah, és ha van kutatok, akkor abból lehet mosni autót, vagy virágokat locsolni, kutyát fürdetni stb.


Medencét nem is érdemes venni, ha nincs kút. irtó drága mulatság.

2011. máj. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!