Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Most költöztem el otthonról...

Most költöztem el otthonról és egyedül vezetek egy háztartást ahol 3an lakunk együtt, hogyan tartsak rendet és tisztaságot, milyen eszközökkel, milyen idöközünként kell takaritsak?

Figyelt kérdés
pl. portalanitás, felseprés felmosás, ablak tisztítás, függönyök stb
2010. nov. 23. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Én kisgyerekes vagyok,tehát jelen pillanatban egész nap itthon vagyunk,én állandóan takarítok.

De ha felnőtt emberek vagytok,akkor szerintem elég egy héten 2-3* felmosni,mosogatni nyílván minden nap mosogatsz,ablakot én hetente pucolok,de csak azért,mert van rá időm,neked elég sztem havonta egyszer.

Nem kell túlzásba vinni:)

2010. nov. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igazság szerint én is itthon vagyok egész nap, esti tagozatos vagyok csak 3x járok egy héten suliba tökre ráérek:) köszi a választ
2010. nov. 23. 17:45
 3/7 anonim válasza:
Portalanítani hetente vagy kéthetente kell, észre fogod venni, hogy mennyi ülepedett már le. Én bútortisztítót szoktam fújni a bútorra, aztán ronggyal vagy papírtörlővel letörlöm. Söpörni minden nap szoktam, mert gyerkőc van, aki étkezésnél mindent lepotyogtat. :) Felmosni szintén hetente vagy kéthetente, ennél gyakrabban lusta vagyok rá. :) Felmosóvödörbe meleg víz, abba két kupak általános tisztítószer, és azzal mosok fel. Mosogatni nem szoktam, mert van gép. Ablaktisztításra évente kétszer kerül sor, ablaktisztítóval, papírral. Függönyöket ugyanekkor kimosom.
2010. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam nem alakult ki ilyen rendszer. Mivel szintén elég sokat vagyok itthon, látom, hogy mi milyen gyorsan koszolódik. Pl. a fürdőt hetente takarítom, porszívózni is kb. hetente szoktam, mert utálok és mert annyira nem koszolódik a lakás :D

Viszont a portörlés minden napos feladat, nem is értem, honnan kerül ennyi por a lakásba.

Az ablaktisztítás nálunk a következőképp megy: ha épp észreveszem, hogy az egyik ablakra ráfér, akkor letakarítom. Így nincs nagy, órákig tartó ablakmosás, amit amúgy is utálok.

Függönyt gyakrabban mosok, 2-3 hetente, mivel szoktunk a lakásban dohányozni, és ha nem szellőztetünk elég jól ki, akkor cigiszagú marad, amit utálok. Rongyszőnyegeink vannak, elég sok, 1-2 hetente kimosok annyit, amennyi belefér a dobba. Így sosem lesznek veszélyesen koszosak.

Ja meg a wc, azt majdnem naponta takarítom, mert semmilyen illatosítót nem használunk, így muszáj, hogy tiszta legyen.

Mi van még?

Mosogatás, pult, hűtő letörlése minden nap, 2-3 naponta a tűzhely tetejét is letörlöm, és minden alkalommal vagy az egyik szekrényt, vagy a csempét, vagy a mosogatótálcát, vagy a polcot... alapvetően igyekszem mindig mindenből egy kicsit csinálni, így sosem jön össze túl sok.

2010. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én szinte mindennap takarítok.

PAnelban lakunk,este szoktam hazaérni,de a cipővel behordjuk a sarat,por van,konyha...

2010. nov. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom a FlyLady programot:

[link]


Illetve Jaina blogját, aki hasonló feladatokkal küzd, mint te:

[link]

2010. nov. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat:) sokat segítettetek!!:)
2010. nov. 24. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!