Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel fertőtlenítsem, takaríts...

Mivel fertőtlenítsem, takarítsam ki a következőket?

Figyelt kérdés

A fürdőszobai kis kukát, ahova üres tubusokat, betéteteket, használt fogkeféket, szivacsokat dobunk?


A fürdőszobai tároló szekrényt (szappan, fogkefe, tusfürdők helye)?


A fogmosópoharakat, illetve a fogkeféket?


A csempét? :D


Köszi a válaszokat!


Egy nagyon kezdő háziasszony


2011. márc. 13. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A kukát, a szekrényt, és a csempét Domestosos, vagy hypós vízzel lemoshatod, a fogmosópoharakat ecetes vízbe, a fogkeféket neomagnol-os vízbe áztasd be. 1tabl. 2dl vízbe. A gyógyszertárban rp. nélkül kapható tabletta.
2011. márc. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fürdőszobai kukába helyezz nylon zacskót. Úgy könnyebb tisztán tartanod is. / az előző voltam /
2011. márc. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon aranyos vagy!


Azt még megkérdezném, hogy a domestost, illetve hipót mennyi vízzel oldjam?

2011. márc. 13. 16:45
 4/9 anonim ***** válasza:
domestossal meg hypoval vigyázz mert ha nem fehér a fugád a csempénél akkor elveszítheti a színét. Inkább vegyél valami csempetisztító szert pl cifből van ilyen. A kiskuka is ha krómozott szintén elveszítheti csillogását, tehát csak a benne lévő kisvödröt domestosozd a többi részét valami kevésbé maróval. Domestost én teljes töménységében használom fel, hypot nem nagyon szoktam használni. Gumikesztyűt mindenképp húzz! :)
2011. márc. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és semmiképp se vegyítsd a tisztítószereket mert klórgáz képződhet.
2011. márc. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Csempetiszítót közben kaptam, az jó lesz, kukát meg akkor belül domestossal kimosom :)
2011. márc. 13. 16:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Domestos , hipó tökéletes, de higíthatod is!Egy műanyag tálba raksz meleg vizet, és nyomsz bele domestost!A hipót ne kell higítani!Én a fogkeféket nem szoktam mosni!Havonta cseréljük!Minden hónap elején veszünk újat a nagy bevásárlásnál, hiszen sokat használjuk őket!
2011. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kukát időnként Domestosszal, de azt már írták. A szekrényt is lemoshatod azzal, ha most vettétek vagy örököltétek, de szükségtelen rendszeresen fertőtleníteni. A poharakat, fogkeféket szintén nem kell. A fogkefét cserélni kell, a poharat meg időnként ecetezd ki, hogy kijöjjön belőle a vízkő. Ami egyébként nem fertőző.

A csempét csempetisztítóval vagy Domestosszal, de itt is áll, hogy nem kell túl gyakran csinálni. Bőven elég 1-2 havonta, vagy ha beteg van a háznál. A heti takarításkor elég csak a vízkövet leszedni ecettel (én töményen szoktam, a szivacsra öntöm és azzal törölgetem át a csempét, amíg tiszta nem lesz).

Nem igénytelenségből mondom, de ne parázd túl a fertőtlenítést, mert az egészségtelen. Mindig marad egy kis fertőtlenítőszer a falon, használati tárgyakon, stb.

2011. márc. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Felesleges a drága és mérgező Domestos. Ecettel vagy ecetes vízzel moss ki mindent. A krómozott,csempézett felületek is tiszták lesznek,és az ecet fertőtlenít is.

A fogkeféket pedig áztasd az ecetes vízben,majd jól öblítsd le.

2011. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!