Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan fertőtlenítsem ki a házat?

Hogyan fertőtlenítsem ki a házat?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok,barátommal most költöztünk albérletbe az egyetem miatt.Sajnos nincs olyan sok pénzünk,hogy egy hiper-szuper lakást béreljünk,így egy elég szerényet kellett.A szobával,előszobával nincs baj,az most lett festetve,viszont a fürdőszoba és a főzőfülke szörnyű.Az egész fürdőszoba tiszta vízkő,a mosogató is,ilyen vízköves zsíros,és a gáztűzhely is ramaty állapotban van.Holnap megyünk fel,szeretném 1-2 nap alatt helyrehozni,mert így nem lehet élni.Mit ajánlotok?
2010. aug. 31. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
zsíros, koszos felületekre a hideg zsíroldót ajánlom, annál jobban semmi sem fogja levinni. De vegyél gumikesztyűt is hozzá, mert erős vegyszer. Vízkőre 100 féle vízkőoldót lehet kapni én mégis a citrom és só keverékére esküszöm:) a csempére, szaniterekre facsarj rá citromlevet és szórj rá sót. Hagyd állni úgy fél órát és utána gyönyőrűen le lehet súrolni mindent. Kimondott fertőtlenítésre a domestost tudnám javasolni.
2010. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ecettel mindent ki tudsz takarítani,fertőtleníteni. A vízkövet is leviszi. Olcsó és hatásosabb,mint a sok vegyszer. A gáztűzhely,ha nagyon ráégett a kosz,akkor használj rá Well-dont. Hagyd rajta elég sokáig,utána letisztíthatod. Lehet,hogy meg kell ismételni az eljárást,de tiszta lesz minden. Feltetlen használj gumikesztyűt,még az ecethez is.
2010. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ecettel szoktam vízkövet oldani, az is szuper jól leviszi, és nem is drága. A vécét szoktam sósavazni is, meg a mosdókagylót is, ha elszíneződik, de ezzel bánj óvatosan. Amikor legutóbb költöztem, az összes padlót, kilincset meg hasonló felületet lesikáltam Flóraszepttel, ez fertőtlenít.
2010. aug. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vízkőre én ecetet használok, a konyhára egyszerűen mosogatószert. Csak bőven kell adagolni. Fürdőszobai zsíros szennyeződésekre tuti a sampon. Ha többfajta szennyeződés van, akkor sajnos többfajta szerrel (minden szennyeződésre külön) át kell takarítani.

Végül pedig mindent fertőtleníts le egy bármilyen fertőtlenítőszerrel (én a domestosra esküszöm, de a többi is valószínűleg ugyanolyan jó) és alaposan mosd le.

Mi is egy elég lelakott lakást vettünk ki, ezekkel a módszerekkel meg egy barátnő segítségével sikerült egy nap alatt élhető állapotba hozni. Mindenképp vigyél hangfalakat, zene mellett sokkal elviselhetőbb a takarítás :D

2010. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

domestos és ecet. persze nem együtt alkalmazva. de csodákra képes mind a kettő.

a gumikesztyűt semmiképp se felejtsd el, gondolom amúgy sincs túl sok gusztusod más mocskában puszta kézzel matatni. meg aztán az említett szerek nagyon szét tudják marni a kezed.


érdemes vinni spriccelős flakont, abból könnyebben tudod nyomatni az ecetet a függőleges felületekre.

2010. szept. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ecet mindent levisz! Ha van egy üres szórófejes flakonod, teszel bele és azzal spricceled. Én még öblítő helyett is használom. Tudom furcsán hangzik, de nem lesz kemény, gyűrött és ecetszagú a ruha! Puha lesz és még a mosógépnek is jót tesz Calgonra sem kell költeni! :)
2010. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!