Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mik a tapasztalatok az Amway...

Mik a tapasztalatok az Amway termékekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Olyanok véleménye érdekel, akik próbálták vagy használták a termékeket (mintpl: mosogatószer, mosószer, tisztítószerek, stb).
2011. márc. 27. 21:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

03-27 22:39

Mindenki azzal mosogat, amivel szeretne. Te viszont a fentieket a DishDrops vs Jar árértékarány összehasonlítására írtad, csak felszínesen. Úgyhogy nézzük kiegészítve a hiányzó adatokkal.


"1 liter Jar 330 ft a tescoban x 9 liter= 2970 Ft."

Ezzel szemben 1 liter 8:1-es higítási arányú, azaz 9 liternek megfelelő DishDrops 2000 ft (törzsvásárlóknak 1550 ft). Ez elég szignifikáns eltérés a DishDrops javára, még akkor is, ha neked pont sikerült kifognod egy akciót a Jar-ra, amivel pont megcsípted a DishDrops külsős vásárlói árszintjét. Ott viszont ez nem az akciós, hanem a normál ár.


"Én tavalyelőtt 2009-ben karácsony előtt vettem a tescoban 3 db 1,5 literes Jart. Most 2011. március vége van, és még kb 1 liter van ebből."

"Akkor én azt gondolom,hogy a Jar nem egy rossz mosogatószer. Amwayjel szerinted hol tartanék most?"


Csak azt tudom leírni, én hol tartok. Én 2007. júniusa óta használom az első doboz DishDropsomat, most 2011. május közepe van, és még több, mint a fele megvan a dobozban. Én is mosogatok minden nap, igaz nem vezetek másfél háztartást. Ha egy kicsit számolsz, láthatod: nem állok vele rosszabbul.


A következtetésed, miszerint a Jar nem rossz mosogatószer a fentiek nem támasztják alá, de nem is cáfolják. NEm a minőségéről írtál, hanem a gazdaságosságáról. Miután a kérdező az Amway termékekre és nem a Jar-ra kérdezett rá, úgyhogy tulajdonképpen azt mutattad meg a DishDrops mosogatószerről, hogy létezik másik hasonlóan gazdaságos termék is a piacon. Igaz ehhez kellett néhány feltétel.

Egy tipikus 0,5 literes mosogatószer 2-300 ft-ba kerül. Te kiválasztottál egy viszonylag olcsót, kikerested az egyik legolcsóbb kereskedelmi egységet, és pontosan akkor vásároltál, amikor a 33%-os árengedmény volt. És ehhez el kellett buszoznod a Tescóba és cipekedned, vagy a benzinpénzt kellett kifizetned. Ez azonban csak a gazdaságosság, ami nem azonos a minőséggel, a mosogatószer amúgy sem jelenti egy háztartás költségvetésében a legnagyobb tételt. Azt azonban te sem tudod elkerülni, hogy a családtagjaid, mint bárki a civilizált világban fél liter mosogatószert megisznak évente fejenként. Az meg nagyon nem mindegy, hogy ami a szervezetedbe kerül, az valami szupererős vegyszer vagy egy olyan tisztítószer, amit a WHO gyümölcsmosásra(!) hitelesített. Amikor arról beszélünk, hogy jó-e egy termék, ez a fontos kérdés. Nem az, hogy 1500 ft-ból hány évre van meg a mosogatószered.


Az, hogy keveset kell használni, nem "blabla duma", hanem tény. Igaz, amodentből is tehetsz többet vagy kevesebbet a fogkefére, csak az eredmény nem ugyanaz. A Glisterből egy pöttyöt érdemes a fogkefére tenni, a többi gyártó nem ezt ajánlja a saját termékéből. Vajon miért?


Írsz egy érdekes dolgot még:

"Az előmosoó (pre.wash) spray kiváló.Annak a hazai megfelelőjét még nem találtam meg."


HOPPÁ! Ezeek szerint a többinek megtaláltad valamilyen "hazai" megfelelőjét. Hazai mosószert? Hazai fehérítőt? Hazai öblítőt? Hazai fogkrémet? Hazai mosogatószert? Hazai tisztító- és tisztálkodó szereket? Hazai sampont?

Javaslom, nézz utána, mennyire hazai mondjuk a Jar.

2011. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
És hol van a WHO tanúsítvány? Szánalmas érvek.. Tele van felületaktív anyagokkal
2015. okt. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én XS termékeket (Amway-es) használok, azaz protein szeletek, protein porok, energiaitalok ami cukormentesek és van olyan ami koffeinmentes többféle ízben lehet kapni, ezekkel meg vagyok elégedve, elégé jók mint a bárhol kapható hasonló dolgok, nem tudom hogy mennyibe kerülnek mert nem én vettem meg, de talán megéri.
2019. jan. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!