Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek jó erre is a...

Szerintetek jó erre is a kézfertőtlenítő gél?

Figyelt kérdés

Nos!Arra lennék kiváncsi hogy van az a gél ami megöli a bacikat és viz nélkül lehet vele kezet tisztitani,de ez a szer jó lehet e nem csak kézre hanem mondjuk letörölni vele valami tárgyat.Mondom konkrétabban.Ismerős jött hozzánk(nem ma)és elment wc-re női baja van(fertőzés)épp dokihoz ment.Szóval mivel elkísértem nem tudtam lefertőtleniteni a wc-t akkor rögtön,csak később.Szerintetek ez a kéz fertőtlenitő gél jo lehet arra hogy az ember kis papirra rátéve végigtörli az ülőkét?DE akár más helyen is ha "muszály" ráülni valahol.

Igaz kézre van,de szerintem nem tenne kárt az ülökében.


2011. márc. 27. 22:23
 1/9 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy erre is jó ez a gél, de kifejezetten wc fertőtlenítésre szolgáló törlőkendőt lehet kapni drogériákban. Nem olcsó, de volt egy időszak, amikor nekünk is kellett használni.
2011. márc. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Olga néni ***** válasza:
Úgy tudom, ez a kézfertőtlenítő gél tulajdonképpen zselés alkohol. Amit az alkohollal lehet, azt ezzel is.
2011. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.Nekem van ilyen kis mini kiszerelésben ilyen fertőtlenitőm szóval az elfér a tatyóban meg mindenhol.Jó tudni hogy szerintetek jo-e rá.

Elvégre nagy kárt nem okozhat bár nem erre találták ki,de végszükség esetén jóljöhet.Amúgy az ecet is ha jól tudom nagyon jó baktériumölö,egyszer láttam a dr.oz showban hogy a konyhát is célszerü letisztitani vele mert a szalmonella meg ecoli ellen nagyon hatásos lehet.

2011. márc. 27. 23:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre nem tudok tuti választ adni, de ha otthon vagy, egyszerűbb, és biztosabb domestost, vagy más hasonló szert használni.

Egyébként lehet kapni drogáriákban felülettiszító szert is. Én ilyet vettem arra az esetre, ha idegen helyen kéne ráülnöm, és ez tuti, h jó ilyesmire: [link]

2011. márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen megoldásnak jó. Pont a múltkorában foglalkozott az egyik kereskedelmi csatorna, hogy hol mennyi baci van. Pl.: bankautomaták gombjain. Rengeteg fertőzést lehet ott is összeszedni! Ott is ajánlották hirtelen megoldásnak.
2011. márc. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem otthon van fertőtlenítőszered, azzal le tudod fertőtleníteni az ülőkét.

Máshol meg ne ülj rá semmiképp!! Nem csak az ülőke lehet veszélyes, hanem pl. a kagylóban lévő baktériumok is felkerülhetnek. Soha nem muszáj ráülni, még a nagydolgot is el lehet végezni fölötte guggolva (ha nem megy, akkor otthon érdemes a tornába guggolásokat is bevezetni).

Viszont mindent azért nem kell lefertőtleníteni szerintem, mert megal az immunrendszered. Igen, tudjuk hogy tele van bacikkal a buszon a kapaszkodó, a bevásárlókosár/kocsi füle, a kapuk kilincse, a bankautomaták gombjai, de még a számítógéped billentyűzete is. Bőven elég csak gyakrabban kezet mosni.

2011. márc. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
naja. semmilyen nyilvános helyen nem ülök wc-re. akármilyen fertőtlenítő csodával bekenhetik nekem, akkor sem.
2011. márc. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy jó!


[link]


5.pont olvasd el, ez nagyon igaz.

2011. márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is.Amúgy sose ülök rá én sem idegen helyen,de mondjuk megeshet hogy egyszer rákényszerűl az ember.Igaza van annak is aki irta hogy a túlzott óvatosság sem jó,mert én is régen odafigyeltem minden apróságra és több bajom volt mint amikor "visszafogtam magam".
2011. márc. 28. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!