Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Drága mosóporok és fertőtlenít...

Drága mosóporok és fertőtlenítőszerek helyett mit használhatok mosásra és takarításhoz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 19:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Ecetet meg hypót. :D Minek mosni meg fertőtleníteni ? Hiszen a ráragadt kosz amúgyis megakadályozza hogy még több kosz legyen és úgyis összepiszkolódik minden :P


Kölnizd magad két napopnként azt kész :D Mi maradunk a mosószereknél

2011. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Mosószert az Aldiban veszek. Az 5 kilós Tandil csak 2.000.- Ft,és semmivel sem rosszabb.mint a márkásabbak.

Öblítő helyett ecetet használok,de szinte mindent azzal takarítok. A mosogatószert is felhigítom fele arányban ecettel,így sokkal hatásosabb.

2011. máj. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

drága??? nem az áe a probléma hanem az alacsony fizetés én nem látom értelmét de viszont nem a 4000 ft osat kell lekapni a polcról kötül kell nézni én multkor 8 kg s persilt vettem 2900 ft ért és nagyon sokáig elég .. Takarításhoz én nem látom értelmét ezer féle szarnak az összevételét a flóraszept sokmindenre jó kád csap wc takaritás konyha, felmosás portörlés szal sokoldalú és nem kell belőle sokat használni ,,, nekem pl a sarokkádamhoz és a zuhanykabinomhoz is ajánlották pedig én megvehetnék éppen mindenféle hülyeséget de azt a havi 5-10 ezret inkább félreteszem . mosáshoz ált ha kapok olcsón : Ariel , Persil, öblítő: csak lenor szinte mindíg akciós . mosogatógéptabletta: somat mert mikor beépitették a mosogatógépet nyuzgáltk hogy vegyek bele ezt meg azt és elsőre bizony 8 ezret ott hagyattak velem a boltba és mire rájöttem hogy mi az ábra akkor rájöttem hogy sóból jó bele a lidl -s öblítő

: tescoban kapható shine persze az adagolása min re van állitva szal a 6 honap alatt az 1 literből csak 200 ml-t használt és minden nap megy a só is min en van mert ha sok in 1 a tabi akkor a min is megtszi de a tablettát is ki lehet fogni olcsónn multkor a 100 db os 7 in 1 es somatot vettem 1700 ft ért figyellj mndig arra ird össze az ujságokból hogy mi hol olcsó . nekem ez a véleményem

2011. máj. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%
és mikor értitek már meg a mosószeres lúgosok mosószer, mosgatószer :LÚGOS ecet::SAVAS ha a savat kevered a lúggal akkor semlegeset kapsz!!!!!! kémia 7. -8. olsztály ectese öblítgetésről meg annyit ha kirozsdásodik a mosógép dobja lehet nézni ha rendszeresen csak ecetet használsz!!!
2011. máj. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azt mondta a mosógép eladó, hogy ő is ecettel mossa ki a gépet, mert az jó a vízkő ellen. Egyébként nem kell egyszerre lugot tenni az ecetes mosógépbe
2011. máj. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 44%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:57



Igen ezt mondtam én is végre valaki aki eggyet ért és az ecetes átmosás is ráér 2 havonta mert ha állandóan csajk ecet van a mosógépben előbb utóbb kárt okoz én láttam már dobrozsdásodást az eggyik barátnőmnél hát így járt én mondtam neki de nem halgatott rám..mikor átlett ujitva az egész lakás és mentünk venni egy mosogatógépet akkor megkérdeztem hogíy az igaz e hogy az öblítőjét helyetesíthetem e ecettel és akkor azt mondták nem!!! mert ugyanis a mosogatógépeknél egy vékony gumicső viszi le a gép alljába a vizet és azt bizony kimarja és akkor ugrott a garancia is és odahozta nekem a csávó a garanciális feltételeket hogy a nem rendeltetés szerű használat miatt megy tönkre és mindennek megvan a buktatója az ecetnek a gumicsőkilukadás ha sót nem használok akkor van ott fent az oldalánál eggyilyen tölcsérszerű szarság akkor az vízköves lesssz ha nem gépi mosogatót használok akkor lerakódáskeletkezik a gép belső oldalán és a csövekben ugyhogy ezekre lehet számítani mert rögtön ugrik a karancia ecetet ugy hogy tisztitáshoz inditás előtt rögtön beöntöd a gép alljába ugy lehet mer énis ugy csinálom és ugy nem buksz le de a tablettarekeszbe is lehet tenni csak arra ügyellj hogy az 50 ml t ne haladja meg

2011. máj. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

A mosópor szerintem nem drága. Én Arielt veszek, 2500 körül van 5 kiló (vagy 3 liter, ami ugyanannyi). Egy teljes mosásoz az ajánlott mennyiség felét használom, azaz (most lemértem) kb. 60-70 ml-t a porból, és kb. 35 ml-t a folyékony szerből. Így kétszer annyit tudok mosni vele, mint amennyi rá van írva a flakonra. Kb. 5 ezer Ft befektetéssel egy bő évre kettőnknek meg van oldva a mosószer, heti 2-3 mosással. Nem hinném, hogy ez drága.

Öblítőt nem használok, mert jó illata van a ruháknak így is. Kicsi ecetet igen, de nem annyit, hogy árthasson a mosógépnek, csak amennyi a mosószer nagyját semlegesíti (hogy azért maradjon illatuk).

Olvastam itt, hogy valaki kiszámolta, mennyibe kerül neki a mosódió, mosószóda, kutyafüle. Árban nagyjából ugyanaz volt, mint nekem az Ariel. Viszont minden makacsabb foltot előre beáztatott, kidörgölt, kisikált az illető.

Nekem eddig minden kijött egy vagy két sima mosásban, fű, vörösbor, diszperzit... most találtam egy foltot, amivel nem bírt, és ez az egyhetes zománcfesték. Bár azz hiszem, azt semmilyen mosószer nem hozza ki :D

2011. máj. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon eltértetek a témától. Visszatérnétek? :)
2011. máj. 2. 10:01
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

felmosáshoz jó a hipó, mellé valami olcsó sampon, h jó illat legyen.

mosogatáshoz tudsz venni röhejes áron mosogatószert bármelyik 100as boltban. 1l 200ft, ez nem egy horror összeg sztem.

vízkőre tényleg jó az ecet.

a ruhákat úgy öblítem, h gyors programon ecettel, aztán még egy öblítést rányomok öblítővel is.

2011. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mosasra lereselsz egy mososzappant, ra 4 liter meleg viz, igy hagyod egy ejszaka, ontsd at flakonokba. Rogton van 4 liter moszoszered.

Takaritashoz nagyon jo a mosogatoszer is. Ha a zsiros edenyeket lemossa, akkor a koszt is.

2011. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!