Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Most költözünk külön házba a...

Most költözünk külön házba a férjemmel, és összeszeretném irni miket kell venni takarításhoz főzéshez házimunkához?

Figyelt kérdés
szóval nagy bevásárlásra megyünk, a házunk most lett kész,sokat kelett ujitani mert 40 éves ház volt, és most tudtunk külön költözni az én szüleimtől, és ugye 40km re van a tescó tőlünk, és ott szeretnénk bevásárolni, már irogattam de érzem kihagytam valamit.... arra gondolok hogy mosóporok, húsok, wc papir betétek, vagy cukrok milyen izesitőket vegyek főzéshez, vagy cukortartó...
2009. dec. 30. 01:13
 1/8 anonim válasza:
57%

wc:domestos,wckefe,wcpapaí

Fürdő:törölközők,törlőkendő,szappan,tusfürdő,mosópor,öblítő,tampon,betét

Konyha:ételízesítők(delikát,só,bors,cukor,paprika stb)+kaja,esetleg kávé

Tisztítószerek:kőfelmosó folyadék,ablaktörlő,hippo,törlőkendők,házba illatosítók,porszívó,seprű+lapát

Húú és még sok minden...remélem segítettem valamiben:)

2009. dec. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem mellékes az anyagi helyzetetek.Csak a legszükségesebb dolgokat tudod megvenni,vagy a kevésbbé fontosakat is.Pl. az illatosító a lakásban nem feltétlen fontos.

Ajánlom a mi módszerünket.Amikor a lányaim férjhez mentek a következőt csináltuk:A konyhában volt egy jegyzetfüzet.Bármilyen munkát végeztünk,atakarítástól a főzésig,beleírtunk mindent amit haszn áltunk,Ebbeől a listából választottuk ki,hogy mi kell feltétlen az új háztartásban,mi az ami jó,ha van,és mi az amit ráérnek később is megvenni.

Nálunk nagyon bevált.Pl.az edényekből nekem sok volt,az 1 litereestől a 20 literesig.Nekik elég volt a kisebbekből is kezdésnek.És még sorolhatnám.

2009. dec. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon izgi szakasza az életeteknek. Megnyugtatlek biztosan el fogsz felejteni egy-két dolgot. Nálunk is így volt. Ahogy szépen belakod az otthonod akkor derül majd ki, hogy mi mindenre van még szükség.

Fürdőszoba: törölköző, folyékony kézmosó szappan, Domestos, wc kefe, wc pumpa, wc tisztító, illatosító, vízkőoldó pl.: Bref, fogkefe, fogkrém, tusfürdő, sampon egyéb tisztálkodószerek. Mosópor fehér és színes ruhákhoz. Öblítő. Konyha: Só, bors, pirospaprika, vegeta, őrölt kömény, egész bors, majoranna, babérlevél, liszt, zsemlemorzsa, oregano, egész kömény, fahéj, én a Koronás cukrot veszem. Tésztafélék levesnek, pörköltnek. Margarin, olaj egyéb élelmiszerek. Én nem vagyok meg konyhai papírtörlő nélkül. A legolcsóbb 100.szépet szoktam venni. Kés, villa, kanál, pohár, merőkanál, sajtreszelő, zöldséghámozó. Zöldségmosó műanyagedények. Fakanalak. Ablaktisztító spray (Clin), Ajax felmosófolyadék, gyorsfelmosó szett. Mosogatószivacs, mosogatószer, Cif súrolószer. Ez csak néhány dolog ami hirtelen eszembe jutott.

2009. dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
fogkrén törölköző.. alapvető dolog, mégis ezt is kifelejtettem.. köszi hogy irtátok, várom még a kedves segitséget. ezzel is sokat segitettetek mert jó pár dolgot kihagytam igyis.
2009. dec. 30. 13:17
 5/8 anonim válasza:

Ajánlom figyelmedbe: www.haztartas.blog.hu

Sok hasznos dolgot olvashatsz...

2009. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, vannak itt rendes emberek is:)
2009. dec. 30. 18:11
 7/8 anonim ***** válasza:

A konyhába pár tipp: Nokedliszaggató, dugóhúzó, sörbontó, konzervbontó, fakanalak, reszelő, tölcsér, tésztaszűrő, dagasztótál, fűszertartók, sütikiszúró formák, mérleg, evőeszközök, fokhagymaprés, tálca, műanyag ételes dobozok, jégkockatartó...

ezek csak apróságok, de milyen bosszantó tud lenni amikor csinálsz valamit, és pont ez hiányzik...

2009. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

annyi mindent leírtak már előttem! hajszárító, fültisztító pálcika, daráló (hús,stb.), botmixer, turmixgép, mikro, lábos, fazék, kukta, tepsi, serpenyő, palacsintasütő, jénai tál, mérőedény (kancsó), mérleg, poharak, kancsó, bögrék, kávéscsésze, cukortartó, só-borsszóró, tányérok, salátásszett, evőeszköz, kések, zöldséghámozó, késélező, tálalószett (merőkanál, tésztakiszedő, csipesz, húsvilla, lapát, stb), abroszok, konyharuha, szemetes (konyhába, fürdőbe, wc-be), kukazsák a szemetesek méretében, partvis+lapát, felmosó mop+vödör, tollseprű, portörlőkendő, dörzsi szivacs, fém dörzsi párna (makacs leégésre), gyufa, gyertya (áramszünet, szerencsés esetben csak hangulat), sütőtisztító (zsíroldó), főzőlaptisztító (kerámialapos?), ablaktisztító, mosogatószer, mosogatótabletta, mosogatógépbe só, fertőtlenítőszer, súrolókrém, lefolyótisztító (Vix olcsó és nagyon jó), konyhai papírtörlő, alufólia, sütőfólia, frissentartó fólia, sütőzsák, vasaló, vasalódeszka, ruhaszárító, wc-papír, pzs,

porszívó +zsák, hosszabbító, elosztó (legalább egy legyen, különben azonnal hiányozni fog valamihez), locsolókanna (növényekhez), hőmérő (külső-belső), lábtörlő, cipőtisztítók, puha törlőruhák, körömvágó olló, háztartási olló, elsősegély doboz, műanyag ételtároló dobozok (hűtéshjez, fagyasztáshoz, fagyasztózacskók, zöldségtartó rekeszek (krumpli/hagyma/répák/egyebek), gyümölcstál, citromfacsaró, tojásszeletelő, konzervnyitó, dugóhúzó, kávéfőző

most levegőt veszek, majd írok még :=)

2009. dec. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!