Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Letezik hatekony vizkooldo,...

Letezik hatekony vizkooldo, ami nem marja meg a szines csempet?

Figyelt kérdés
A viz, ecet es so kombinaciojat mar probaltam es nem jott be, megmarta a csempe szinet.
2011. máj. 7. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, létezik. LOC fürdőszobai tisztító a neve.
2011. máj. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Egyszerre maratni is vízkövet meg elvárni hogy ne legyen semmi hatása az képtelenség!
2011. máj. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem sima 20%os ecettel le szokott jönni és a csempét sem marja meg (az egyik helyen drapp, a másikon sötétbarna)
2011. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Én is az ecetre szavazok.
2011. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

ha egy rongyra 20%os ecetet teszel, és azzal simogatod a csempét, akkor semmi baja nem lesz. és lejön a vízkő.

ezért választottam matt csempét, azt nem kell naponta sikálni, mert nem annyira látszik rajta a vízkő.

cserébe bajlódhatok a zuhanyajtóval, mert sima biztonsági üveg, és hatalmas :D

2011. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Azért ez nem semmi. Feltesz valaki egy kérdést egy olyan problémáról, amire kipróbálta, hogy az ecet nem jó megoldás. Erre mit ajánlanak neki? Ecetet! Mintha ez lenne a világ egyetlen hatékony tisztítószere


Mi is az ecet? Sav. (sok nyelven ugyanaz a szó van rájuk).

Mit csinál egy sav, amikor dolgozni kezd egy felületen? Marja.

Mi történik, ha ehhez sót (NaCl) keversz? A klór is mar (sósav, ha keveredik a vízzel). A Nátriumnak van csupán az egész rendszerben másfajta tisztítóhatása.


Mi a cél, ha ilyen módszerrel akarsz tisztítani? Az a lö9tty, amit felviszel a felületre, és ahogy felviszed elég erős maró hatást fejtsen ki ahhoz, hogy a szennyeződést leszedje, de a festéket ne bántsa. Ezt a töménységet el kell találnod, és a csempe adottságaitól függően az is előfordulhat, hogy lehetetlen. Attól még, hogy valakinek bevált, a másik lakásban egyáltalán nem biztos, hogy megoldás.

2011. máj. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Feltesz valaki egy kérdést egy olyan problémáról, amire kipróbálta, hogy az ecet nem jó megoldás. Erre mit ajánlanak neki? Ecetet!"

A kérdező nem azt írta, hogy az ecet magában károsította a csempéjét, hanem az ecet és a só kombinációja.

Ezt írta: "A viz, ecet es so kombinaciojat mar probaltam"

A válaszolók ecetet ajánlottak, nem pedig ecet és só kombinációját.

A kérdező nem azt írta, hogy az ecet magában károsította a csempéjét, hanem az ecet és a só kombinációja.

Ez pont olyan, mintha azt írta volna, hogy hipó és sósav keverékével tisztítottam a WC-t, de rosszul lettem tőle, mit használjak. Erre is javasolnánk a sósavat. Csak magában. Mint ahogy az ecetet is csak magában javasoltuk, nem sóval keverve.

Máskor mielőtt leordított a fejünket, olvasd el a kérdést és a válaszokat alaposabban.

2011. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na, azért össze ne vesszetek már a hülye vízkő miatt! :-) Egyébként úgy vettem észre, az én fürdőszobai csempémnek az ecet is árt önmagában, bármilyen rövid ideig is hagyom hatni. Így jártam...
2011. máj. 9. 19:07
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is ilyen béna a csempém, az ecet is megmarta, alig győztem lesikálni ijedtemben. Viszont kipróbáltam coop-ban kapható kék flakonos coop-os vízkőoldót. Na nekem az bevált. Nem hagyom rajta sokáig!! Csak egy rövid ideig, térülök fordulok, és lemosom vizes ruhával jóóóó alaposan. Ha csak simán letörlöm, esetleg a zuhanykabinban csak a tussal "lecsapatom" akkor ocsmány marad. Fogom és jó bő vízzel lemosom a maradék vízkőoldót. Nem tudom nálad beválik e vagy sem. Sok sikert, remélem sikerül:-)
2011. máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazán sajnálom, hogy megsértettem valakinek, esetleg többeknek is, az érzékenységét azzal, hogy felhívtam a figyelmet arra, hogy miért volt hibás - több szempontból is - ecetet ajánlani a kérdező által említett problémára. A 19:03-as válaszban leírt (mellesleg szerintem erőltetett: senki sem azt írta, hogy só és víz nélkül próbáld) ellenérv a véleményemet nem változtatja meg, és ebben a kérdező későbbi kommentje is megerősít. Ha az írója figyelmesebben olvasta volna el iménti válaszomat, láthatta volna, hogy elébementem ennek az érvnek, de ez lényegtelen részlet.


A takarításhoz az ecet olyan, mint gyermekneveléshez az atyai pofon. Úgy is lehet jól csinálni, ha rendszeresen alkalmazod; úgy is, hogy ritkán; meg úgy is, hogy soha. Az viszont komoly hiba, ha nem ismered föl, mikor nem szabad alkalmazni.

2011. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!