Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csináltok a használt olajjal?

Mit csináltok a használt olajjal?

Figyelt kérdés
Egy belvárosi téglalakásban lakom és nem igazán tudom, mihez kezdjek vele.
2011. máj. 13. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

én egy nagy, 5-l-es kannában gyűjtöm, aztán, amikor időnként felbukkan nálunk a "veszélyes hulladék gyűjtő", annak odaviszem. Egyébként, ahol akkumulátorokat, használt elemeket, vegyszereket átvesznek, ott a fáradt háztartási sütőolajat is átveszik. Hallottam olyat, hogy vki a lefolyóba önti! Hát ez nagy dőreség! Én erről mindenkit lebeszélek, akinek van egy kis jóérzése, nem tesz ilyet!

Tájékozódj szereintem, hogy a környékeden hol működik ilyen jellegű hulladékgyűjtő, akár mobil, akár telephely. Szerintem érdemes ennyit megtennünk ezért a jóöreg Föld nevű bolygónkért :-)

2011. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Viszonylag ritkán készítek olyan ételt,amit sok zsiradékban kell sütni.Nem használok fritőzt,csak egy teflon lábosom van erre a célra.Ha ilyesmit készítek,mindig új olajat használok,kétszer vagy többször sose sütök az olajban semmit.Ami ilyenkor marad,azt sűrű szövésű drót teaszűrőn leszűröm egy csőrös porcelán edénybe,fedele is van.Ezt,a már egyszer használt,de nem megégetett olajat használom mindenre,amire lehet:pörköltek alá,rántásba,párolt rizshez,lecsóhoz stb,szóval mindenre.Kivétel ez alól,ha nagyritkán fánkot sütök.Ha ilyen olajom van,akkor azt édes rétesek olajozásához,császármorzsa készítéséhez használom fel.Ha az olajat véletlenül túlhevítettem,vagy olyasmit sütöttem benne ami"szagos"-pld.hal-azt az olajat összegyűjtöm és MÉH-telepen adom le(egy évben nekem ebből max 1 liter keletkezik) De mostantól a MOL kutaknál le lehet adni.És olyant is hallottam,hogy,akinek diesel autója van,(gondolom,olyan,ami már lefutotta a maga kilométereit)leszűrés,újrahevítés,ismételt szűrés után beleönti a tankba.
2011. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bele keverem az iszapba vagy a szénporba és irány a kazán.
2011. máj. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Összegyűjtöm egy kiürült étolajas üvegbe, és a lakossági hulladékudvarba (nagyobb városban élek) viszem el.

Amíg nem volt meg ez az udvar, addig is gyűjtögettem és inkább kerülgettem a házunkban, mert nem akartam sem a kukába tenni, sem a csatornába juttatni.

Időnként a kutyáink eledelébe is belekevertem/belekeverek egy kicsit.

2011. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most hallottam, hogy a MOL 100 kútján bevezeti a használt étolaj átvételt.De hogy melyik az a 100 kút?!
2011. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! én is gyűjtögetni fogom és leadom valahol, ahol átveszik. a mol kutakat pedig megnézem, a honlapon biztos fent lesz, köszönöm!
2011. máj. 16. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. máj. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!