Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet kitisztítani egy...

Hogyan lehet kitisztítani egy kotyogós kávéfőzőt?

Figyelt kérdés

A felső részét szeretném rendesen kitisztítani, mert ahogy átfő a kávé és néha az alján áll is benne egy ideig, ettől teljesen barna lerakódásos az egész.

És az utolsó adag kávéba mindig belefolyik a lerakódásból...


Mosogatószer és súroló nem hatékony, vagyis attól nem jön le rendesen.


Van valami praktikátok amivel legalább megközelítőleg fémtisztára lehet suvickolni?


2011. máj. 15. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ecetes vizet rakj bele, hadd ázzon több órát. Aztán főzd le ezt a vizet. Ha kell, ismételd meg. Utána többször elöblíted. /én csak ecetet használtam, nem hígítottam./
2011. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja, mikor új volt, először hypós vizet főztünk át rajta, nem tudom írták, hogy úgy való. De ezt most agyonhasználtan azért nem akarom alkalmazni, mert ki tudja hogy ivódik be a lerakódásba, ha mégse viszi le. :-))


Viszont az ecet nem mérgező. :-) Jó ötlet, ezt kipróbálom!!!

És további tippek is jöhetnek!

Köszi!

2011. máj. 15. 21:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is ecettel szoktam átfőzni. Utána még kétszer síma vízzel,mert az ecet a vízkövet is kioldja.
2011. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Forralj fel benne szódabikarbónás vizet és/vagy dörzsöld át szódabikarbónával. Hátha :)
2011. máj. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem tömény ecettel, hanem ecetes vízzel főzöm át, és utána még 1x-2x tiszta vízzel, akkor már a következő kávéd nem lesz ecet szagú és ízű.
2011. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Citromos vizet főzz át rajta. Én úgy szoktam, hogy citromlevet meg ecetet is teszek a vízbe, és azt átfőzöm rajta 3x-4x. Tökéletesen kitisztítja :)
2011. máj. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Zseniális!

Átfőztem egyszer 2 dl tömény ecetet, majd ugyanezt felhígítva. Csodásan néz ki már most!

Most még kifacsarom egy szikkadt citrom levét és azt is átfőzöm rajta sok vízzel, meg még egyszer sima vízzel, utána ámen. Kíváncsi vagyok meddig marad ilyen tiszta.

Köszi a szupi ötleteket!!!

2011. máj. 19. 12:40
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Sósav, ha ecettel nem menne.
2011. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 erewr válasza:
sosavval véletlen se
2016. szept. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!