Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Csótányt hogy irtsam ki?

Csótányt hogy irtsam ki?

Figyelt kérdés

sziasztok

Másfeles panelban lakom.Eddig nem volt probléma,most viszont felfedeztem rengeteg csótányt.

Tengerimalackákat tartok,az ő szagukra jöhettek (embernek nem érezhetőek h büdös,takaritom őket gyakran,de egy bogárnak vonzó).

Érdekes módon nem másztak be a malacokhoz,viszont hűtő alá,függönybe,ágy-szekrény alá igen.

Tegnap már hűtő alól elpusztitottam őket,bár párnak sikerült elmenekülnie,leszedtem a függönyt is.Tettem le borkénsav port vizzel felfőzve,kenyeret középre.

De az ágyat-szekrényt egyedül nem tudom elmozditani,csak jövö hét végén lesz segitségem hozzá.

Addig ott tanyáznak és szaporodnak??

Csótányirtó volt pár hete,de abba az egy kisszobába nem engedtem őket,mert a malackákra veszélyes az irtószerük.


mit csináljak?


2011. jún. 13. 08:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Amit ne használj, az a ragacsos csótánycsapda. Azok olyan anyagot tartalmaznak, ami odavonzza ugyan a dögöket, DE: nem csak a nálad lévőket, hanem esetleg több emeletről is. Nálam tele volt a ragacs, pedig alig-alig láttam egyébként, a rovarirtós srác világosított fel. Az irtáshoz kérj géles irtószert, azt csak odapöttyintik sok helyre a lakásban, szagtalan és a permettel ellentétben, amit pár nap után felmosol, ott marad. Nálunk ugyanannyiba kerül, mint a permetezés. A szobában elvileg nincs, legalábbis nálunk sosem volt.
2011. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Remélem van fogalmad arról, hogy a csótány nem csak hihetetlenül gusztustalan, nem csak baromira gyorsan szaporodik, hanem még csúnya betegségeket is terjeszt?


Ha igen, akkor ajánlom, hogy sürgősen hívj egy csótányírtót, rakasd tele géllel a házad. a gél+spray kombó a legjobb. addig tedd el valahova a kucut, és mivel a lakásotok "hajlamos" a csótányra, sokkal többször pucold, mint kéne.


ja, és szólj a közös képviselőnek, és mondd, hogy tarthatatlan a helyzet.


a mi házunk 10 emeletes panel, havonta van csótányirtás a pincékben, fél évente a lakásokban. 4 év alatt egyet sem láttam.

2011. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nézd, mit találtam: Csótányok, illetve egyéb bogarak elleni mechanikus védelem:

Nem muszáj a vegyi hadviselés mellett dönteni. A gondolkodó ember másképp is megoldhatja a dolgot. A bogarak elég aprók, s a futóművük sem a legtökéletsebb. Egyik, panelban lakó, csótányirtókból kigyónt, elkeseredett barátnőmnél a következő módszer vált be tökéletesen:

A boltban kapható, kétoldalon ragacsos, öntapadós szőnyegragasztóval körbetekertem a szevizaknában minden csövet, illetve a lakásban a vízvezetékcsöveket, a szellőző rácsok környékét, valamint a radiátorokat.

A nem látható helyeken a padlószegőre, asztal lábakra, stb. is ragasztottam csíkokat. Végülis egy délután ráment, de sikerült! Időnként a ragacs egy-egy helyen feléig kezdett megtelni, így itt-ott eleinte ellenőrizni kellett a populáció-inverziót, esetleg kis darab szalagot nagy ritkán itt-ott cserélni. :) Pár hét után a lakásból gyakorlatilag kidöglöttek a megszállók. (Hiszen egyszer enni kell nekik is, (meg a később kikelteknek is) akkor pedig halálra vannak itélve...) Ha nincs kéznél kétoldalas ragacs, könnyen csinálni lehet pl. olcsó kartondobozhoz használatos széles ragasztószalagból.

Az ötlet onnan jött, -egy ismerősöm jópár éve mesélte,- a katonaságnál annyi bogár volt az egyik helyen, hogy sem enni, sem aludni lem lehetett tőlük. Végül minden asztal, illetve ágy lábát hipós vízzel tültött, duplamagas babkonzerves dobozba állították. Ott is bevált, kirándulások, nyári táborok idején megszívlelendő tanács bogarak ellen. :)))

2011. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

ünnep-minden zárva

jobb hiján amit tudtam eltolttam butort,egyonnyomtam őket,felmostam fertőtlenitős vizzel


Tettem le borkénsavporból készült vizes nagyobb kupakokat csalival,az a malacokra nem ártalmas,bogarakra igen


és jobb hiján,van az a ragacsos légyfogó,kétoldalú ragasztóként használva,olyat tettem kartonlapra,és az utvonalukba

ragadnak szépen


azon remélem nem olyan ragasztó van ami a szomszédból is vonzza


ma veszek olyan ragasztót ami az egyszem szellőzőt betomi ami a szomszéddal határos


aztán amint lehetőségen van,elhuzzuk a butorokat,mindent,és ami maradt,azt kézi erővel megölöm


fujj,de utálom őket

2011. jún. 14. 16:06
 15/15 anonim válasza:
Tengerimalac és a csótány kapcsolatához írnák pár sort, régen volt tengerimalacom első malac volt így a tartásával kapcsolatban elég kezdő voltam, egyszer felemeltem a ketrecét és hihetetlen volt alatta 4 csótány,a csótányok a malac kajáját ették tulajdonképpen, megoldást kellett találnom a malac tartásra, hiába takarítja az ember a ketrecet, a csótányoknak a malac kaja öt csillagos étterem, ezért lecsökkentettem a kaját a malacoknak (mert hát hajlamos voltam a kényeztetésre és túletetésre és a helytelen ételeket adtam neki, a malacok almát gyakrabban takarítottam és áthelyeztem egy másik helyre, ami távolabb van a vízforrástól, vettem csapdát is és nagyon sokat összeszedtem és addig rakosgattam ki a csapdát amíg nem volt benne egy darab se, és eltűntek a csapdának és a kajaforrás megszüntetésének köszönhetően,és azóta nem is láttam egyet se, ez eltart egy ideig,Szerintem nem a tengerimalac szagára jöttek, hanem a tengeri malac ételeire, mert tulajdonképpen a malac zöldségeket eszik, minden kaját el kell pakolni a lakásban, én ebben az időszakban mindent a hűtőben tároltam...
2014. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!