Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tisztítjátok a tűzhelye...

Hogyan tisztítjátok a tűzhelyeteket?

Figyelt kérdés

Én tavaly hideg zsíroldóval kívül-belül átsúroltam. Tartok tőle, hogy e miatt romlott el a tűzhely szabályozója.

Mivel elég erős a hidegzsíroldó szaga, így télen nem akartam súrolgatni (meg persze el is ment a kedvem tőle, miután szerintem ettől romlott el.)

Most akartam megtakarítani és szomorúan kellett tapasztalnom, hogy annyira rásült a sütő üvegajtajára a kicsapódott zsíradék, hogy súrolószer ide, hidegzsíroldó oda, nem jön le teljesen. Már a fém súrolót is bevetettem, de hiába.

Tanácsok, ötletek?


2011. jún. 19. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:

A zsíroldótól nem meg tönkre semmi. Én ecettel tisztítom mindig. Bekenem,hagyom egy kicsit rajta,majd kitörölöm,utána vízzel is átmosom. A sütőbe időnként teszek erősen ecetes vizet,és begyújtom a sütőt. Ha forr a víz,akkor elzárom és hagyom kihűlni. Utána könnyen lejön a rátapadt zsiradék. A mikróban is beválik.

Ha a tied nagyon "koszos",akkor ismételd meg az ecetes forralást.

2011. jún. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én szappanos párnával szoktam a rózsák köröl meg súrolni,szépen leszedi a ráégett dolgokat.

[link]

2011. jún. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én mosogatószerrel. Ha elég gyakran takarítod, akkor nem kell semmi komoly vegyszer. Szóval most persze ez nem lesz elég, de utána állj át arra, hogy rendszeresen kitakarítod. Ez mondjuk kéthetente pár perc, vagy amikor épp fröcsögőset sütöttél. De nem kell vegyszer hozzá, sem semmi komoly.

Most esetleg csináld azt, hogy beáztatod a vegyszerbe és rajta hagyod éjszakára. Akár az is megoldás, hogy kicsavarozod az üveget és belerakod egy lavórba ázni. Ha elég sokáig ázik, utána simán lejön. De ez akár több nap is lehet!

2011. jún. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Zepteres ronggyal. Évek óta semmilyen vegyszer nem érte a konyhámat a mosogatószeren kívül. Előtte hideg zsíroldóval. Nagyon hatásos tény. De maró a szaga, köhögnöm kellett tőle, maraj a bőrt(még kesztyűn keresztül is éreztem.) Aztán próbálkoztam cif krémmel, se sose sikerül cseppmentesre törölni(ezüstös színű a tűzhely). Ezzel a ronggyal elvagyok.
2011. jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Fölül mindig megtakarítom én is, főleg ha valami kifutott, kifröcsögött. De valami oknál fogva a sütőt nem. Eszembe se jutott eddig, hogy minden sütés után kitöröljem. Valószínűleg ez lenne a legjobb. De már tudom is, hogy miért, hiszen ott hirtelenjben még meleg. Persze mire az evős dolgokat mosogatom, addigra kihűlik annyira biztos, hogy ki lehessen törölni.

Szóval a gond a sütővel volt. Olyan sok hideg zsíroldót pumpáltam bele, hogy csak később vettem észre, hogy még az alatta lévő tepsik is tiszta olyanok. Voltak akkor is olyan foltok a sütőben, amik nagyon makacsnak bizonyultak. Most viszont csak az üveg volt olyan.

Majd kipróbálom az ecetes forralást. Kíváncsi vagyok nagyon!

Én a mosógéphez, vasalóhoz használok néha ecetet vízkőtelenítésre. DE ezt ne mondjátok el a Calgonos reklámembereknek, mert akkor nem fognak nekem nyugtot hagyni.

Köszi a válaszokat!

2011. jún. 19. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Ecetes vizet rakj bele, és indítsd el.

Esetleg citromos vizet, de ne citromlevet, mert abban nincs citrom.

2011. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!