Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek egy földszint + 3...

Szerintetek egy földszint + 3 emeletes belvárosi (BP) társasház belső udvarában szabad-e (illik-e) szőnyeget rázni?

Figyelt kérdés

Szombat délelőtt, nagytakarítás kellős közepén rám szólt az alattam lakó szomszéd (nagyon nagyon idegesen), hogy hagyjam ezt abba mert beszáll hozzájuk a por, sőt az alattam levő 3 szinten minden lakásba is. Nem nagy méretű szőnyegről van szó, hanem ami a konyhában van (1,50m x 1m) és a fürdőszobairól. Mondtam, hogy más is a gangon rázza a szőnyeget, erre azt reagálta, hogy majd másnak is szól, de hogy menjek le szépen az udvarra. Egyrészt nincs poroló másrészt a földszintieknek nem lenne rossz ha mindenki levinné a saját szőnyegét az orruk alá? Felhívtam anyukámat és ő azt mondta, hogy szerinte ez íratlan szabály, hogy társasházban nem illik szőnyeget rázni. Anyukám soha életében nem lakott társasházban és még csak nem is volt ilyen ismerősünk.

Mit tanácsoltok? Porszívózzam a szőnyeget inkább vagy vigyem le tényleg az udvarra? köszi


2011. jún. 25. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jótanács:Mosd ki inkább kézzel kádban és mindig porszívózd.

Régen voltak ezeknél a társasházaknál a fsz-en direkt porolók, de ezek már nincsenek. Viszont tényleg nem jó porolni más "fejére".

2011. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igaza van a szomszédodnak. Mi is ilyen házban lakunk, a 2.-on. Én sosem ráznám ki a szőnyeget fent, igaz nálunk van lent az udvaron poroló. Maximum terítőt vagy ágytakarót rázom ki (nem csodálkoznék, ha rám szólnának), de mindig figyelek, hogy ne menjen alattam senki, illetve ne legyen nyitva ajtó/ablak, amikor kirázom. De szőnyeget nem...
2011. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem illik bizony. Az ember arrafelé szellőztet, ott szárítja a ruháit (ha nem a gangon, akkor az ablak előtt), rárázni a port igen neveletlen dolog.

Laktam társasházban, de ez nem is ettől függ, teljesen logikus, hogy nem rázzuk a szőnyeget a másikra. Porszívózd ki, aztán tedd be a mosógépbe.

2011. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem szabad másra rázni. én lemennék az udvarra, ott mégis más.
2011. jún. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Nekem rongyszőnygeim vannak, a porszívó csak beszippantja őket, harmadik emelet, udvar nincs. Egy oldalra néz a lakás, mégis, hová rázzam?? Persze nem akkor művelem ha az alattam lakó épp tereget. Megjegyzem, még embert n em láttam aki a 6-8 futószőnyegét az utcára vitte volna..
2011. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

17:13 akkor kirázod kicsit a lakásban, aztán beteszed a mosógépbe. Az hogy nem jut eszedbe a megoldás, nem jelenti azt, hogy a lakásod koszát a többi lakóra rázhatod. Akkor sem, ha feltételezed, hogy más is ezt csinálja. Egyszerűen bunkóság.

Én panelban lakom, de itt sem jut eszembe az ablakban kirázni a szőnyeget, hogy bemenjen az alattam lakókhoz. Ehhez csak egy minimális kulturáltságra van szükség..

2011. jún. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ. családi házban nőttem fel, és ott kiráztuk a szőnyeget az erkélyen. a szomszéd is. ez nem kulturáltság kérdése hanem tanult minta. természetesen a gangon nem akkor ráztam a szőnyeget ha volt ott valaki, és persze megnéztem azt is, hogy van-e kint ruha stb. ezek szerint ti minden héten kimossátok a fürdőszobaszőnyegeket? az ágytakarót is?! ezeket ugye nem lehet kiporszívózni..
2011. jún. 25. 22:24
 8/12 anonim ***** válasza:

A régi házak udvarán valóban van poroló elvileg. Vidd le, és rázd ki ott. Nem illik másokat a porolással zavarni. Én se örülnék neki.

Nekem mosógépben mosható szőnyegem van, és az ágytakarómat is ott mosom rendszeresen.

2011. jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ki lehet őket porszívózni,csak alacsonyabb fokozaton. Egyébként ha hetente nem is, de olyan 2-3 hetente biztosan mosom őket. Nincs gusztustalanabb egy koszos fürdőszobaszőnyegnél :S
2011. jún. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is kiporszívózom, rálépek a széleire, kifeszítem, és csak tolom rajta a porszívót, mert húzkodni tényleg nem lehet...
2011. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!