Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek egy földszint + 3...

Szerintetek egy földszint + 3 emeletes belvárosi (BP) társasház belső udvarában szabad-e (illik-e) szőnyeget rázni?

Figyelt kérdés

Szombat délelőtt, nagytakarítás kellős közepén rám szólt az alattam lakó szomszéd (nagyon nagyon idegesen), hogy hagyjam ezt abba mert beszáll hozzájuk a por, sőt az alattam levő 3 szinten minden lakásba is. Nem nagy méretű szőnyegről van szó, hanem ami a konyhában van (1,50m x 1m) és a fürdőszobairól. Mondtam, hogy más is a gangon rázza a szőnyeget, erre azt reagálta, hogy majd másnak is szól, de hogy menjek le szépen az udvarra. Egyrészt nincs poroló másrészt a földszintieknek nem lenne rossz ha mindenki levinné a saját szőnyegét az orruk alá? Felhívtam anyukámat és ő azt mondta, hogy szerinte ez íratlan szabály, hogy társasházban nem illik szőnyeget rázni. Anyukám soha életében nem lakott társasházban és még csak nem is volt ilyen ismerősünk.

Mit tanácsoltok? Porszívózzam a szőnyeget inkább vagy vigyem le tényleg az udvarra? köszi


2011. jún. 25. 13:16
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

igazatok van. viszont számomra fontos az energiatudatosság, ezért preferáltam eddig a kirázást a porszívózás és az állandó mosás helyett. azért ha belegondoltok nem kevés energia (víz és áram) 2 hetente kimosni a fürdőszobaszőnyeget. 2 hét alatt nem lesz "gusztustalanul" mocskos bárki bármit mond - pedig nekem fehér van. még egy kérdés: ha kimosom a konyha szőnyegemet (ami nem fér be a mini mosógépembe) a kádban, kinyomkodom stb.. ti hova rakjátok száradni? szintén illetlenség kitenni a gangra? mert az ugye csöpögni fog. a paplanokat sem rázzátok ki a gangon? poratkákat hogy űzitek el ebben az esetben? köszi

2011. jún. 26. 23:19
 12/12 anonim ***** válasza:
Leviszel az udvarra egy szárítót, és arra teszed csöpögni. Senki nem fog megszólni érte.
2011. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!