Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért mehet tönkre állandóan...

Miért mehet tönkre állandóan a mósógépünk?

Figyelt kérdés

6 éve költöztünk ebbe a házba, akkor vettünk vadonatúj mosógépet. 2-3 év után tönkrement és ki kellett cserélni. Viszont úgy veszem észre, ez is tönkre fog menni. A szobám a fürdő mellett van, sosem hallottam a gépet, újabban viszont hupog a szobám, ahogy centrifugáz, illetve az utóbbi napokban a 18 perces centrifuga után is csöpög a víz ruhákból, és áll a víz a gépben.

Én nem sokat használom a mosógépet, heti 1-2x max, leginkább anyám mos, de azt azért tudni kell, hogy anyám az elektromos berendezésekhez analfabéta. Minden egyes programhoz oda van írva a súlykorlátozás, erre anyám nap, mint nap telepakolja úgy a mosógépet, hogy alig bírom el, mikor viszem kiteregetni. 5 kg-nál többet elvileg nem lehet belepakolni, de anyám néha tuti belerak 7-8-10kg-t is, egyszerűen el sem tudom képzelni, hogy fér el egyáltalán benn annyi, mikor teregetek ki. Lehet ettől megy állandóan tönkre mindegyik, hogy anyám túlterheli rendszeresen? Vagy mi lehet a gond? 2-3 éves gépekkel még nem lehetne gond, ha rendeltetésszerűen van használva. Mit ronthat el?


2011. jún. 30. 13:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Jó kérdés nekem felültöltős whirlpoolom van 6 éves van hogy jól megkel pakolnom ha nagyon kell sietnem és sok a szennyes ennek még semmi baja ne volt
2011. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha rendszeresen túl terheli ilyen sok ruhával hogy akár az 5 kg helyett 7-8 at képes beletömni nem csoda hogy kezd elfáradni. Nem véletlen van oda írva hogy max hány kg-t lehet mosni benne, ha ezt rendszeresen csinálja akkor azért van ez túl terhelte benne lévő alkatrészeket motort stb. és ezért van hogy nehezen működik, csoda hogy még nem égett le a motor vagy nem akadt el az egész mosás közben, nem csoda hogy rosszul végzi a dolgát. Anyádnak meg mond meg hogy max 5 kg ig tömje meg.
2011. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
hát igen első vagyok az enyém 5.5 kgt bír de 7 kg nál nem ment még bele több ált 5.5 kg ik azaz finoman teli rakom
2011. jún. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
honnan tudjátok hogy mennyi? leméritek?:D én beleteszem az adagot, és ha szűkös, bezárom. fogalmam sincs mennyi az annyi, ti honnan tudjátok?
2011. jún. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy mikor viszem kiteregetni a ruhát, nagyon jól kicsavarva, legalább 10-12kg-t nyom az egész (tudom, mert gyakran pakolok lány létem ellenére, a 9kg-s zsugor üdítők semmik ahhoz képest). És nem 5-6kg abban a víz, az tuti.

Egyébként, volt, hogy már leállt mosás közben a gép. -.- Tönkre fog menni, ebben biztos vagyok, újabban rendszeresen nem centrifugáz normálisan.

2011. jún. 30. 14:13
 6/17 anonim ***** válasza:
Nemigen tudsz a mosógépekbe több ruhát pakolni a megengedettnél, mert a megadott határérték többnyire alatta van annak, amennyi a ruhák súlya, ha dugig telerakod, a dobméret és a súlykorlát összhangban van. A mai mosógépek, főleg az olcsóbb tucatmárkák sajnos 2-3 évre vannak kalibrálva, nem ritka, hogy a garanciális időszakot éppen csak túlélik.
2011. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
jav: a megadott határérték magasabb a dobba beférő ruhák súlyánál.
2011. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A túlterhelés miatt csapágyas lett a géped. Centrifugázásnál nem bírja megtekerni a dobot, vagy ha igen akkor megy az egész gép és tönkreveri az egész belsejét. Elöl töltős gépekre jobban jellemző mert csak egy helyen van rögzítve a dob, míg felül töltősnél a dob két oldalán.


A súlykorlát meg nem véletlenül van megadva erre ügyelni kell.

Amikor új mosógépet vettünk az ezer éves tárcsás helyett én mérleggel lemértem a ruhákat és úgy mostam, aztán egy idő után megszoktam mi mennyi.


Ha szétválogatod szín és anyag szerint, akkor valószínűleg nem is tudod túllépni a korlátot.

Biztosan nem gyűlik össze egy héten 5 kg fehérnemű (zokni, bugyi, alsónadrág, melltartó, atléta), munkásruha (amiben kertészkedtek, szereltek), irodai (amiben dolgozni jártok) és nem is mindet lehet egyforma fokon mosni.

2011. jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én nem értem, az én gépemet max a feléig rakom ruhával, mert ha több van benne, át sem tudja rendesen forgatni, nem oszlik el rajta rendesen a mosószer, és nem lesz tiszta. Tuti hogy a túlterheléstől van, anyósom az elmúlt 3 évben már a 2.gépét tette tönkre azzal, hogy teletömi...a ruhái meg hányadékok.
2011. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nekem whirlpool felültöltősöm van és onnan tudom hogy megvan az 5,5 kg lazán telepakolom de a dob és a ruha között egy tenyérnyi helynek kell lenni és az kb az 5.5 kg de higgyétek el túl lehet terhelni a fölöttem lakónak energomatja van a saját szememmel láttam pénteken hazamegy lehúzza az ágyneműt beleönti a szennyestartót és beleál a mosógépbe és beleugrálja a ruhákat szó szerint én nem hittem a szememnek belenyomott egy majdnem teli szennyestartót meg az ágyneműket és utána úgy ugrál meg miközbe mos dobálta magát centrizésnél meg az eleje veri a betont ja és beleönt négy adagolónyi mosószert is meg egy csomó öblítőt és volt már olyan is hogy úszott a habban a lakása az egész lakása fel van ujtva csak a fürdője nem azt 3 honap mulva akarja és még addig leszs ez a gépe de a falból is olyan darabokat vert ki a mosógép majd lessz mit glettelnijük és a gép má annyit ugrált hogy szétis van kopva naqgyon durva én lent meg azt hiszem hogy leszakad az emelet!!!!!!!!!! Bocsi a helyesirási hibákért csak sietek
2011. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!