Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Folyékony mosószerrel mosok-ez...

Folyékony mosószerrel mosok-ezt szokta meg születése óta a kisfiam is-, de állandóan foltokat hagy a ruhákon, (nem mindegyiken, és fehéren-színesen egyaránt) amit azután már nem bírok kimosni. Nem akarom az összes ruhánkat kidobni. Van ötletetek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:

A kisfiad nem szokta meg a mosószert, és nem érdekli mivel mosol. Ha esetleg már nagyobb a kisfiú, feltehetően akkor sem érdekli. Engem akkor érdekelt először, amikor el tudtam olvasni rajta a betűket, de a legkevésbé sem zavart, hogy legközelebb másik márkát láttam. Nem hiszem, hogy egy kisgyerek kötődne a mosószerhez bármilyen értelemben.


Én korábban mosóporral mostam, és kiváló minőségű volt. Most kipróbáltam a folyékony mosószert, és ez is kiválóan mos. Nem azon múlik a mosás hatékonysága, hogy por vagy folyékony. Ha úgy lenne, az egyiket már sehol sem forgalmaznák.

2011. júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell kidobni a foltossá vált ruhákat, hanem veszel egy vanish-es mosószappant (elég olcsó) és kézzel szépen kimosod a foltokat a ruhákból. Gyönyörűen kihozza a mosószerfoltokat. Aztán ha akarod újra mosod, de ha nem, az se baj. Nem sikerült még rájönnöm, hogy mi okozza a foltokat, de nálunk is csak bizonyos ruhák lesznek olyanok. Időnként ecettel átmosom a gépet, akkor egy darabig megint nem koszol.
2011. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbálj ki más mosószert is. Albérletben laktam nem sokkal ezelőttig, a lakótársam is mindig így járt, mint te. Én soha. Ugyanazzal a géppel mostunk.

Mondjuk ő teszkógazdaságos mosószerrel én meg normális mosóporral.

2011. júl. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én Tomi folyékonyat használok. Nem érzékeny rá a kisfiam, és nem is hagy soha foltokat.
2011. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes és értékelhető válaszokat!

Kedves Első! igenis, ha valamit folyamatosan, hosszú időn át használsz,akkor hozzászokik a bőröd,így azt nem változtatgatod hetente, hogy hátha jobb lesz. köztudott, hogy bármilyen, bőrrel érintkező vegyipari cikktől komoly bőrproblémákat lehet kapni, ha allergiás rá az ember. hát még egy kisbaba érzékeny bőre! érdekes módon a többi hozzászóló értette a problémámat...

2011. júl. 5. 22:20
 6/7 anonim ***** válasza:

tegnap 22:20

Kedves kérdező, nem bármilyentől lehet bőrproblémát kapni, csak a reklámokban hirdetett szemetektől. Az SA8 bébimosópor például foszfátmentes, a fehérítő benne nem klóros, hanem oxigénalapú, és tökéletesen kiöblíthető.


Ettől még nem fogom tudni megoldani azt a problémád, hogy egyszerre válts és ne válts mosószert. Hidd el, átéreztem, csak nem gondoltam rá, hogy azzal segítek, ha az átérzésem számodra is nyilvánvalóvá teszem.

2011. júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha kisbabára mosol, akkor különösen ajánlott az ecetes öblítés! Az ugyanis közömbösíti a mosószert, tehát nem lesznek vegyianyag-maradványok a ruhán. Kisbabának ideális, mert nem fog mosószerrel érintkezni a bőre.

Én azt csinálom, hogy ecetet teszek az öblítő helyére, azzal megy az öblítés, és ráteszek még egy extra öblítést is tiszta vízzel, hogy tuti ne maradjon semmi a ruhákban.

2011. júl. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!