Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudok egy poros,...

Hogyan tudok egy poros, piszkos szőnyeget minél alaposabban kitisztitani, lehetőleg úgy, hogy ne kelljen kivinni a lakásból? Nem foltról van szó, hanem az egész szőnyegről.

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy nagy szőnyegről van szó, amit nem lehet kimosni vagy kivinni kiporolni, porszivózni természetesen ki lehet, de biztos van valami, amivel alaposabban kitakaritható. Tud nekem valaki segiteni, aki profi ilyesmiben? Előre is köszi!
2009. márc. 28. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb egy takarítógép lenne, de gondolom, nincs ilyesmi, másként nem lenne kérdés. Nekem sincs takarítógépem, én szivaccsal és kefével, négykézláb súrolom, langyos vízzel, amibe szőnyegtisztítót teszek. Természetesen előtte jól kiporszívózom. Nem bő vízzel mosom, a szőnyeg nem ázik át, csak a teteje lesz nedves. Száradás után újra alapos porszívózás következik, hogy ne maradjon tisztítószer a szőnyegben. Nem tudom, mennyire voltam érthető. Nekem bevált ez a módszer.
2009. márc. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ilyesmire gondoltam. A négykézláb módszer nem gond, kitartó vagyok :)
2009. márc. 28. 20:17
 3/6 anonim ***** válasza:

remélem még nem kezdtél neki a takarításnak, mert én ezt a módszert egyáltalán nem ajánlom. képzeld el, hogy egy poros szőnyeget vízzel kezdessz el sikálni.Mi lesz belőle?=SÁR

Mivel nem tudod kivinni a lakásból nem fog soha kiszáradni és nem csak sáros, de még lehet, hogy penészes is lesz, ráadásul az atkák is megtelepednek benne.

Árulnak különféle porokat, habokat, amiket bele kell dörzsölni a szőnyegbe, aztán szépen átporszívózni.a hobok is por alapúak, nem lesz tőle nedves a szőnyeged. én a habot szeretem, a port nem igen ajánlom, mert nem túl jó a porszívónak.habot kb. 800ft-ért kapsz.

2009. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet kölcsönözni fél vagy egy napra takarítógépet, és azzal csodálatosan ki lehet tisztítani, nem kell négykézláb mászni. Csak megfelelő tisztítószere kell beszerezni hozzá. Olyan mint a porszívó, kifújja a porlasztott vizet és vissza is szívja. Csak utána meg kel várni hogy rendesen kiszáradjon a szőnyeg, hogy ne penészesedje be.
2009. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, a hab szimpatikusnak tűnik. Mit kell azzal csinálni? Kefével bedörzsölni?

2009. márc. 28. 22:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Rá van írva, hogy fújd rá, hagyd hatni, szívd ki, de ha nagyon koszos, jobb kefével súrolni. És utána megszárad, majd azt kiporszívózod.

3000-ért lehet takarítógépet kölcsönözni, házhoz viszik.+ bele a szer.

Mi nyáron, mikor 40 fok van, kiterítjük a fűre, megszórjuk Ultra porral (durva, mi? mint 1968-ban) folyatjuk rá slagból a vizet, és cirokseprűvel vadul súroljuk. 2,5x3m-es.Ha a nagyja víz lecsöpög, felcsavarjuk, átdobjuk a 2m-es forró betonkerítésen, és csontszárazra szárítjuk.A takarítónéniktől láttam nyáriszünetben a gimiben. Csak kánikulában lehet, amikor a páratartalom kicsi, különben kidobhatod.

2009. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!