Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Pisiszagú a szőnyeg, mivel...

Pisiszagú a szőnyeg, mivel tudnám kitisztítani?

Figyelt kérdés
jó pár hónapja itt volt a kutyusom,és sajnos többször os rápisilt a szőnyegre, ami nem egy szokványos szőnyeg, hanem hosszú szálú, perzsának nem mondanám, elég egyedi. Amikor megtörtént az incidens, mindig domestosos, öblítős vízzel átsikáltam majd másnap mégegyszer. Most eljutottunk oda, hogy elvittük tisztítóba, visszahozták, de büdösebb mint volt. Most raktam rá 8 csomag szódabikarbónát, nemsokára kiporszívózom. Van-e valaki,akinek van más tippje a bűz eltávolítására? Még annyit hozzá tennék, hogy 10. emeleten lakunk,nincs kert, nehéz a szőnyeg, ergo nem tudom kiteregetni a kertbe. Köszönöm a válaszokat előre is!
2011. júl. 27. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet kimosni? Nekem pont a héten játszott ilyet a cicám, de beraktam a textileket, és két mosás gyönyörűen kihozta.
2011. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

sajnos nemlehet, kb 6nm a területe, nagyon vastag és nem tudnám belehajtogatni a mosógépbe, ezért vittük el egy tisztítóba, ahol mélytisztítást végeztek rajta elvileg. Most, hogy beszórtam szódabikarbónával, és lespricceltem öblítős vízzel, nem rossz, de gondolom 2-3 nap és ismét olyan szaga lesz...

Lementem egy üveg ecetért is,biztos ami biztos... de az ecettől nem lesz büdös(ebb) a szőnyeg?

2011. júl. 27. 18:40
 3/13 anonim ***** válasza:
én is az ecetet ajánlanám, nem lesz büdös én néha a ruhákat is azzal öblítem, semmi szaga, ill textil-illata van :D
2011. júl. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én hiába mostam a padlószőnyeget elviselhetetlen büdös maradt, ezért inkább kidobtam és laminált padlót tettem le
2011. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk a szőnyeget kidobni egy-két incidens miatt, lényegesen egyszerűbb volna, de különleges, és nagyon szeretjük, nem IKEA-s tucatszőnyegről van szó, ezért szeretnénk menteni a menthetőt. Ráadásul nem is volt olcsó mulatság.. :(

Most porszívózom 40-45 perces szódabikarbónázás után, hamarosan helyzetjelentést adok.. az ecetes-vizes átöblítést azt hogyan csináljam?

2011. júl. 27. 19:01
 6/13 anonim ***** válasza:
vanish? Nekünk az egyszeri pisiszagot eltüntette!
2011. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
vanish-t még nem próbáltam, most hozták a szőnyeget vissza a tisztítóból, gondolom nekik komolyabb tisztítószereik vannak... Meg hát ki lett fizetve éárte jó pár ezer forint, szinte lenullázódtunk, és az olcsóbb megoldások érdekelnek amig nem lesz fizetés :) De köszönöm, ha az eddigiek nem használnak, majd kipróbálom!
2011. júl. 27. 19:11
 8/13 anonim ***** válasza:
Puha kefével vidd rá az ecetes vizet. Ne szivaccsal,mert akkor nehezen szárad meg.
2011. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha ráspriccelem az üres clin-es üveggel? Nincs itthon kefe,agglegénylakás. Nincs itt semmi,igazi kihívás!
2011. júl. 27. 19:22
 10/13 A kérdező kommentje:
Hú ez az ecetes balhé rohadt büdös, ez el fog tűnni?Mármint éppen űzi el a szagokat, vagy ez így marad??
2011. júl. 27. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!