Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Demko Feder gyapjútakarót...

Demko Feder gyapjútakarót moshatok mosógépben? Nem az anyaga hanem a súlya miatt kérdezem. Párnát már mostam ki kimélőprogramon.

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:

én nem merem betenni

Te használsz rá huzatot vagy csak azzal takaróztok?

2011. aug. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Télen azzal takarózunk, huzattal, most csak rá van terítve a gyerekek matracára azon játszanak, és már jó lenne kimosni. Vagy vigyem tisztítóba? a párnákat se használjuk, csak dísznek, a nappaliba tévézéshez mert túl nagyok. :)
2011. aug. 3. 07:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs a gépeden gyapjú program, akkor vidd tisztítóba, mert nagyon össze fog menni, és nem lesz sem szép,sem formatartó utána.
2011. aug. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

vagy tisztító vagy van ilyen gőzölős takarítógép azzal

2011. aug. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én soha nem mostam, mégsincs semmi baja. natúran használjuk, úgy melegít a legjobban.

nekünk anno a boltban azt mondták, hogy öntisztuló. és tényleg. már 10 éve megvan, de se nem büdös, se nem koszos. én nem tenném tönkre azzal, h kimosom.

2011. aug. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hááát, nem tudom, azért a port kirázom néha belőle, de az nem ugyanaz, én szívesen kitisztítanám. mondom a párnák huzatát már mostam, nem lett semmi baja, csak a takaró attól tartok több mint 5 kiló, amit a mosógép enged.
2011. aug. 3. 14:17
 7/9 anonim ***** válasza:
A súlyt száraz ruhára értik. De itt szerintem az lenne a gond, hogy felszívja a vizet a takaró és nem fog kitisztulni, ill. összegyűrődik. Úgy lehet egyébként frissíteni ill. tisztítani, hogy ősszel ködös időben kirakod. Én csergéket szoktam így kezelni, valahogy tényleg tisztul és eltűnik belőle a por.
2011. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Tisztelt kérdező!


Ha royal kaschmír a takaró az mosható mosógépben minden egyéb demko-s gyapjú csak kézzel kézmeleg vízben (amit alább leírok)!


Nehogy mosodába vigye mert csak tönkreteszik és a mosógép is tönkre teheti!!


Egyetlen helyen titsztítják (Budapesten) szakszerűen:

Sejben Imre 1111 Bp Budafoki u 17/c tel: 2097047


Ezt azért tudom mert az Úr tőlunk(demko) vesz spec. mosószert!!!



Az ágynemű csak megfelelő óvatosságal mosható 30C-nál nem magasabb hőmérsékletű bő mosólében speciális gyapjú mosószerrel nyomkodva. Ajánljuk a DEMKO által forgalmazott lanolinosmosószert.Mosógép és centrifuga használata tilos!Kerülje a hosszú idejű áztatást. Szárítás lehetőleg vízszintes helyen vagy legalább 3 kötélágon szétterítve történjen.


A gyapjú "természeténél fogva" filcelődésre hajlamos, ez azonban kedvező tulajdonságát nem befojásolja.


Az árú használati értékét minimálisan csökkenti, viszont az élettartamát lényegesen növeli (elsösorban a derékalj és a fejpárna esetén) ha a terméket 100%-os pamut alapanyagú huzattal (lepedővel) használják. Közvetlen használata a mosás gyakoriságát növeli. A bevarrt jelképsort feltétlenül vegye figyelembe!


Érdemes a termékeket sűrűn szellőztetni. A szellőztetést ködös, nyirkos időben heti gyakorisággal célszerű végezni. A nyári napos időszakban szórófejes spricceléssel párásítsuk és csak árnyékos helyen szellőztessük a terméket. Időtartama alkalmanként 8 óra, vagy napi 1-2 óra. A derékalj szellőztetése különösen fontos. Ezenkívül célszerű hetente 1-2 alkalommal forgatni, a forgatás mindkét irányban történjen - vagyis cserélődjön a két oldal és a fej- és lábrész is. Ezzel lehet biztosítani a derékalj egyenletes terhelését. A friss levegő segít abban, hogy a gyapjú- még évek múlva is megőrizze üdeségét és puhaságát.

2011. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm részletes tájékoztatást!
2011. aug. 9. 15:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!