Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen praktikák segíthetik a...

Milyen praktikák segíthetik a hosszú ideje munka nélkül lévők életét?

Figyelt kérdés

4 éve munkanélküli vagyok, nem hiszem hogy lesz még valaha munkám. Kis faluban lakom vidéken. Milyen gyakorlati tanácsokat tudnátok adni a szerény de tisztes megélhetéshez?

Esetleg valami blog vagy könyv amiben leírják a szükséges tudnivalókat, hogy pl milyen segélyeket lehet igényelni, stb.


2011. aug. 3. 08:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Nő esetében a varrást javaslom, hiszen minden családban szükségesek az átalakítások, újítások. A nagdrág beszegése, egy ruha ujjának levágása, elszakadt huzatból párna, kispárna készítése, stb... A varrógép ára gyorsan megtérülne.


Ha férfi vagy, akkor a kertészkedést javaslom, termények, de akár palánták nevelés, árusítása.

Veszel néhány jó minőségű növényt, s azt utána magad szaporítod, neveled, árulod. Virágtermesztéssel is foglalkozhatsz.

2011. aug. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
egyedülálló férfi vagyok de van varrógépem
2011. aug. 3. 09:15
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagyon gyerekcipőben jár még, de idővel biztos, hogy lesznek olyan posztok, amiket te is tudsz hasznosítani: [link]
2011. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy milyen segélyeket lehet igényelni, nagyrészt megtalálható a szociális törvényben. Neten fenn van az aktuális állapota. Érdemes pár havonta megnézni, mert év közben is vannak benne változások.
2011. aug. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

termeszthetnél zöldséget, gyümölcsöt, amit eladsz a piacon. ha van annyi alaptőkéd, akkor vehetsz malacot, csirkét, libát, ezt élve vagy feldolgozva is el tudod adni.


ja, és ami a legjobb, h lefoglal, nem érzed majd tétlennek, üresnek az életedet

2011. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Ha tudsz, vállalj fel másoknál kertásást, permetezést. Idősek már nem bírják csinálni, a fiatalok vagy nem értenek hozzá, vagy idejük nincs.

Esetleg park, kert-gondozás =fűnyírás, díszcserjék nyírása, gondozása, locsolása.

2011. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Költözz el oda ahol van munka.Egyedülállóként nem értem miért a segély az opció miért nem a munka keresés.
2011. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem akarok elköltözni, mert máshol sincs szükség a munkámra.
2011. aug. 4. 17:42
 9/15 anonim ***** válasza:
Én tuti költöznék, pedig nő vagyok. Mi a végzettséged??
2011. aug. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A költözés nem megoldás. Ha kapnál is valahol munkát minimálbérért, a felét elvinné az albérlet és a rezsi.
2011. aug. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!