Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Automata mosogep vizkotelenitese?

Automata mosogep vizkotelenitese?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam, tegyunk ecetet a mosogepbe, es hosszu programon, 90 fokon, inditsunk el egy ures programot.

Ez tenyleg mukodik?

A dobba vagy a mososzer adagoloba tegyem az ecetet?

Nem lesz utanna budos, ecettszagu a mosogep, a ruhak a kovetkezo mosaskor?


2011. aug. 3. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan öntheted a dobba, nem árt hagyni, -vagy tíz percig- hogy dolgozzon egy darabig mert a fűtőszál alul van. Nem lesz ecetszagú a gép, mert egy teljes programnál öblít is -tiszta vízzel.
2011. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
86%
Én 1 liter 20%-os ecetet szoktam a dobba önteni, majd a legkevesebb vizet szívó programot ( hogy ne higitsa fel nagyon) indítom el. Szerintem a hőfok mindegy, mert az ecet hidegen is oldja a vízkövet ( lásd a fürdőszoba vízkőtelenítésénél). A gép ez után -ha nyitva hagyod az ajtaját- ki fog szellőzni és nem lesz ecet szagú minden.
2011. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Én pontosan így csinálom. Ecetet a dobba öntöm (egyébként a folyékony mosószert is oda szoktam). Utána egy napig nyitva hagyom a gépet, aztán már semmi gond.

Hallottam olyat is, aki ecetet használ öblítő helyett, és állítólag teljesen elmegy az ecet szaga.

2011. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen Holgyek! Megyek is es a tettek mezejere lepek!
2011. aug. 3. 20:53
 5/6 anonim válasza:
Én trisót használok. Vagy üresen indítom el vagy a fehér ruhák közé szórom. olcsóbb, mint a calgon :D
2011. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi úgy szoktuk, hogy 1l 20%-os ecet megy egy kb 2-3 órás 90 fokra! Elöltöltős mosógépünk mi is a dobba öntjük de mi nem látjuk azt a vizet amit a gép kivezet! Onnan állapítottam meg, hogy a múltkor hatásos volt, hogy a dobba amikor tiszta vízzel öblített, láttam, hogy ott vannak a vízkődarabkák!
2011. nov. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!