Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kitakarítjátok a lakást...

Kitakarítjátok a lakást mielőtt elmentek nyaralni?

Figyelt kérdés

Az egyik szomszédom elutazott 2 hétre Görögországba a családjával (3 gyermek, anyuka, apuka). Megkért, hogy esténként (vagy minden másnap) ha van időm akkor etessem, itassam meg a gyerekek háziállatait. Van egy kutyájuk, egy macskájuk, 3 tengerimalac, és 2 teknős.


Tegnap mentem az állatokat etetni, hát majdnem elájultam ahogy a lakásba léptem. A mosogatóból folynak ki a mosatlan, kaja maradékkal teli edények. Egy rakás ruha szanaszét, a nappaliban, a szobákban, de még az előtérben is. A padló is tiszta kosz, a konyhában morzsák, hajszálak tömkelege a földön. Undorító komolyan..


Én amikor elmegyek nyaralni, előtte mindig kitakarítok és tisztán hagyom ott lakást, nem is érezném jól magam ha tudnám, hogy megyek haza és folyik a mosogatóból a 2 hete ott álló mosatlan edény, esetleg csótányok, patkányok szaladgálnak már a konyhámban.


Ti hogy szoktátok csinálni?


2011. aug. 9. 16:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően én is takarítok előtte. De volt már, hogy annyira rohantam az utolsó napokban, hogy egyszerűen nem jutott idő kitakarítani, így hazaérkezés utánra maradt.

Mondjuk az más tészta, ha át kell menni az állatokhoz. Először nyaralok úgy, hogy otthon maradt a cica és a szomszéd néni eteti. De fel sem merült bennem, hogy nem tiszta lakást hagyok ott neki, elsüllyedtem volna szégyenemben, ha azt kellett volna látnia, amit te láttál...

2011. aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem is lehetne kérdés, de lám van ilyen is aki nem takarít ki utazás előtt.

Az természetes, hogy kitakarítok a szemetet kiviszem, hogy ne legyen büdös a lakásban.

Ilyen esetben, ha még meg is kérek valakit, hogy csináljon valamit, és ekkora a kosz-- hát nem is tudom!

Ekkor modjuk azt, hogy nem vagyunk egyformák.

2011. aug. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Hát ha tudom, hogy valaki más is bemehet a lakásomba bizony venném a fáradtságot és kitakarítanák, mert leégne a bőr a képemről.

Bevallom régebben én is voltam annyira trehány, hogy amikor elmentünk nyaralni nem mosogattam el, a hűtőben maradtak a kaják és ráadásul még beáztatott ruhákat is ott hagytam. De azóta tanultam az esetből mert amikor hazaértünk nagyon megszívtam, nem csak duplán takarítottam hanem az a bűz ami fogadott.... Bár nálunk nem jár a szomszéd.. mert akkor égtem volna rendesen.

Mára tudom jobb rendet rakni.

2011. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én is egészen ledöbbentem. :) Kíváncsi vagyok az edényekből 2 hét után, hogy fogják kisikálni a rászáradt ételmaradékot.


Aztán ki tudja, lehet, hogy náluk alapjáraton is ilyen "szép rend" van, nem szoktam hozzájuk átjárni, úgyhogy nem tudom.

2011. aug. 9. 16:31
 5/19 A kérdező kommentje:
Adtam gyorsan az állatoknak enni meg vizet, aztán menekültem is haza. :)))
2011. aug. 9. 16:32
 6/19 anonim ***** válasza:
Hát ez gáz! Én legalább a kaját elpakolom, ha nagymosást nem is csinálok... pedig nem vagyok egy házitündér... A kutyát kiviszed sétálni? A macskaalmot is cseréled? Vagy magukalá piszkítanak? :(
2011. aug. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Alapvető higénia ha elmegyek mondjuk pestre vásárolni 1.5 ora az út még akkor is megyek mert ha reggel indulok és bejárom az ikeát meg a sok boltot este lesz mire hazaérek ez szerintem alapvető ha megyek egy napra fürdeni balcsira akkor is takarítok és arra is ügyelek hogy a mosogatógép is üres legyen meg nyaralás előtt jó hogy bármi történhet bármikor bajunk történik utána ne az igénytelenség maradjon...
2011. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Képzeld el milyen képet vágnának akkor ha kitakarítanád a lakást mire haza jönnének. :DDD
2011. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A kutya szabadon van az udvarban, csak friss vizet és kaját kell biztosítanom neki.


A macskát nem is láttam, neki is kint van egy fedett teraszon a tálja.


A tengerimalacokat azt mondta, hogy hetente 1x-2x takarítsam ki. A teknős vizét meg 3-4 naponta.

2011. aug. 9. 16:43
 10/19 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra, hogy azt az edény kupacot legalább elmosom, hogy ne büdösödjön ott, de erre nincs engedélyem. :)
2011. aug. 9. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!