Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha már legalább 3 éve megvan...

Ha már legalább 3 éve megvan a mosógép, de eddig egyszer se használtam vízlágyítót, már ne is kezdjem el? Attól tönkre is mehet a gép? és ha tehetek bele, attól tényleg puhábbak lesznek a törülközők, meg az előkék?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:

ha teheted, gyűjtsd össze az esővizet, és azzal moss.

annál nagyobb mennyiségű sótlan vizet aligha kapsz ingyen.

2011. aug. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
panelba lakom, szóval ez nem fog összejönni...
2011. aug. 29. 16:54
 3/9 Réti bubuzér ***** válasza:
57%

LOL semmi para, Magyarországon nagyon nem kemény a víz, csak a gyártók akarják elhitetni a mezei lakossal. Nálunk valóban kemény a víz, pl a vízforralóban kb 2 főzés után már vastagon áll a vízkő.

Ha meg mindenáron akarsz valamit tenni ellene, akkor meg használj ecetet, nagyon szépen feloldja a vízkövet, természetes, és nincs szaga sem. (a tévhittel ellentétben)

2011. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
már próbáltam az ecetet is. 1 hónapig használtam (annyit tettem bele, mint az öblítőből szoktam) de semmit nem ért. ja, és akkor öblítő helyett volt használva.
2011. aug. 29. 17:04
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem se éri meg, nálunk eddig soha nem a kemény víz miatt mentek tönkre a gépek
2011. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ecettel úgy kell átmosni a gépet, hogy havonta egyszer 1 litert beletöltesz a gépbe, és egy 90 fokos programon átengeded. Én, amikor már meleg a víz, azért hagynám egy fél órát állni. Aztán újraindítani, és meglátod, mennyi vízkövet felold. Ezt egyébként nagyon rég a tévében egy mosógépszerelő mondta el, amikor még a műsoridőt jó dolgokra is használták... És működik!
2011. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
óó nekem 8 éves felültöltős whirlpool van semmi baja mosopotbol mindig annyit teszek amennyi kell nem vívköves a dobja kívüröl szerintem felesleges a vízlágyító
2011. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mosóporban gyárilag van vízlágyító. A törölközők az öblítőtől keményednek meg, mert az bevonatot képez a szálakon. Én úgy csinálom, hogy megvárom, amíg összejön egy gépre való törölköző, akkor csak ecetet rakok az öblítő helyére. Puhák, illatosak. Nem lesz rögtön az első egy-két mosás után puha, jó párszor kell mosni, mire kimegy belőlük az öblítő.
2011. aug. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon kemény a víz... a kutakban vidéken.

A vízszolgáltatónak kutyakötelessége lágy vizet szolgáltatni. Ha nem így van akkor fogyasztóvédelem.

A reklám nem mond hülyeséget csak nem mond konkrétumot. Szóval felesleges kiadás a vizlágyító vezetékes víz esetén.

2011. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!