Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mondanátok csempe tisztításra...

Mondanátok csempe tisztításra valamilyen segítséget?

Figyelt kérdés
A gáztűzhely mellett a fal csempével van kirakva, és képtelenség lemosni, áztatni se tudom. Pár hónapja lefújtam tűzhelytisztítóval, de az mattította. Létezik valamilyen házi praktika amivel megoldható lenne? Csak mert először használnám azt és utána a kemény vegyszereket. A válaszokat előre is köszönöm.
2011. szept. 1. 10:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Minden vegyszer alkalmazása előtt végezz próbát egy nem nagyon látszó helyen! A hidegzsíroldó jónak tűnik, de nagyon vigyázz arra, hogy ne érintkezz vele közvetlenül. Csúnya sebeket okoz, épp ezért roppant hatásos más felületen is, ahol szerves szmötyi van :)! Sok sikert!
2011. szept. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én bankkártyával szoktam lekaparni :-) Erős és rugalmas, a pengével ellentétben pedig nem vágja el a kezed. Lejárt bankkártya, vagy bármilyen használaton kívüli plasztik kártya tökéletesen megfelel. Nem karcolja meg a csempét és szinte maradék nélkül lejön a szennyeződés. A fugát pedig a kártya csücskével szoktam megkapargatni, pont beleillik, mintha direkt erre találták volna ki. :-D
2011. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
CIF folyékony súroló + dörzsi szivacs. Elég könnyen lejön és nem károsítja a csempét ( más felületet sem )Egyébként ha nem nagyon makacs a kosz akkor JAR mosogató+dörzsi szivacs elég.
2011. szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
rakj rá nedves wc papírt vagy valami papírt és azt vizezgesd úgy leázik aztán lelehet kaparni... RO55 igaz hogy rozsdamaró de jó a csempe takarításra is ( rá van írva még mielőtt valaki beleköt!!!) ha a rozsdát lemarja akkor azt is lefogja :D
2011. szept. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Eddig még eszembe se volt az, hogy pengével kaparjam le, pedig az ablakról a festéket is igy szoktam leszedni:) A bankkártyás se rossz ötlet, valószínüleg még azt is megpróbálom:) Nem is gondoltam hogy ennyi választ kapok:) Köszönöm mindenkinek!
2011. szept. 2. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!