Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A férjem hegesztő, nagyon...

A férjem hegesztő, nagyon koszosak a ruhái, mivel tudom kiszedni a beleivodott vasport? Próbáltam domestosba áztatni, ez semmit nem használt, kézzel mostam, de úgysem lett tiszta.

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel gondolom munkásruháról van szó, nem kell kiszedni, a lényeg, hogy ne legyen büdös. Sajnos a fémszemcsék nem fognak feloldódni semmilyen szerben. És mivel (gondolom) izzó fémről volt szó, lehet, hogy meg is pörkölték az anyagot, és az is elszinezte.
2011. szept. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Abból már akkor sem fog kijönni ha 3 szor átmosod. Nem véletlenül hívják munkásruhának. Én 1,5 évig dolgoztam vassal és a ruhámat is csak úgy tudtam tisztára mosni hogy 2 szer alaposan kézzel átmostam bő vízzel plusz az udvaron a slaggal aztán mosógép, de még így sem lett tökéletes.
2011. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én emberem alumíniummal dolgozik, nálunk a cél annyi, hogy ne legyen zsíros és büdi. Az égett, fémes maradványokat lehetetlen kiszedni. Úgy szoktam ezeket a cuccokat mosni, hogy 2x lavórban mosószerrel áztatom, átöblítem, és aztán a mosógéppel egy hosszú program.
2011. szept. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen elvan színeződve, itt-ott kiégve is. Van amikor még a szaga sem megy el, hiába áztatom, mosom.
2011. szept. 24. 09:43
 5/6 anonim ***** válasza:
A férjem és a fiam is a vasas szakmában dolgozott, vettem erre a célra "használt boltban" hagyományos mosógépet és centrifugát, azzal mostam 3-szor, 3* öblítettem így egész jó lett.
2012. márc. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Una válasza:
Tudom kicsi az esély, hogy, van otthon ilyen de a fellógatott ruhát le kellene csapatni azzal a kis autómosó berendezéssel ami nagy nyomású vízzel dolgozik. Sokat kiüt a vasból ami tönkre teszi a modern automata mosógépeket. A férjed sokat tehetne azzal, hogy bőrkötényt használ vagy venned kellene egy hagyományos mosógépet.
2013. aug. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!