Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy takarítsam el a galambpot...

Hogy takarítsam el a galambpotyadékot az erkélyről?

Figyelt kérdés
Már neki láttam, ritka undorító meló volt megjegyzem. A korlátot letakarítottam úgy 80%-ban, de az erkély padlójával mi legyen? Lefelé nem seperhetem, mert az utcán valaki fejére esik, de jó lenne áttakarítani kis fertőtlenítős vízzel nem? Mielőtt jönne az osztás, hogy nem foglalkoztam időben a galambokkal elmondanám, hogy diákként albérletbe ilyen helyre költöztem, ahol már vastagon állt a guánó. Valami hasznos tipp? :S
2011. szept. 28. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Az nincs. A mi erkélyünkre is beköltözött egy galambpár. Mire észrevettem, már két kicsi tojás volt. Szolidaritásból hagytam, hogy hát mégis csak anya, nem dobom ki a tojásokat. Na, évekig nem tudtam szabadulni tőlük. Tavasszal olyan vastag volt az ürülék, hogy egy nagy táblában jött fel. A maradékot felkapartam (seprű, lapát, szemét), és utána hypós vízzel többször felmostam.
2011. szept. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lapátra söpröd és kész. Mást sem söprök lefelé, mert én sem örülnék, ha felső szomszédtól ideszállna a kosz.
2011. szept. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

huuu, nekem is volt ilyen gondom. kiadtuk a lakásomat, a bérlő nem járt ki az erkélyre, a galambok meg itt tenyésztek.

seprűvel képtelenség volt felszedni, annyira leragadt.

fogtam a egy spaklit, és felkapartam. nagyon egyszerű volt, gyorsan ment.

aztán söprés, és bele a zsákba.


utána felmosol 2-3x forró domestosos vízzel, és tiszta lesz az erkélyed.


a lényeg, h menj ki gyakran, ha dohányzol, akkor ez nem lesz gond :) ha odamennek azok a mocskos dögök, akkor hessegesd el őket azonnal. én nyáron vizipisztollyal lőttem őket, jó móka volt :)

komolyan mondom, az összeset ki kéne irtani, semmi hasznuk, csak szaporodnak, és terjesztik a betegségeket.

2011. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Állítólag a galambleves finom, már amit tenyészettől vesznek :D nem ez a bacilustenyészet :D amúgy ezt terveztem csinálni, de a korláttakarításnál már olyan hányinger kerülgetett, hogy félbe hagytam. Mondjuk az erkély oldalán van ilyen rész, gondolom az esővíz miatt, ott nem fog lecsurogni a domestosos víz?
2011. szept. 29. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Lapát, seprű, gumikesztyű, szeres víz.

Figyeld minden nap, amikor ismét kezdik a fészket építeni, azt ne engedd, mindig bontsd le, a galambokat hajtsd el. Egy cserép virágföldbe szúrj egy-két botot, arra köss színes műa-szalagokat (akár reklámszatyorból is szabhatod). Ahogy a szél mozgatja, az zavarja őket, előbb-utóbb úgyis "elszoknak".

2011. szept. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!