Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy takarítsam a fritőzt?

Hogy takarítsam a fritőzt?

Figyelt kérdés
A fritőzőkkel mindig bajban vagyok, mert ritkán használom és mindig kívül-belül rá van ragadva az olaj és szívacskával nem igazán lehet letörölni, rendesen meg mégse lehet elmosogatni, mert elektromos eszköz belefolyna a víz, szóval nem tudom, hogy lehetne letakarítani a makacs olajfoltokat róla
2011. okt. 28. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Be kell áldozni egy szivacsot és egy-két órát. A szivacsra nyomj sok mosogatószert és alaposan kend be vele a fritőzt, hogy hadd oldja az olajat. Ami levehető, azt áztasd be mosogatószeres vízbe. Aztán sikálgasd addig, amíg le nem jön róla az olaj. Mást ezzel sajna nem tudsz tenni.

Én már odáig jutottam, hogy eltettem a fritőzt és inkább serpenyőben sütök, és ha legközelebb fritőzt veszek, az olyan lesz, aminek a belseje és a külső burkolata is leszedhető, azaz akár mosogatógépben elmosható.

2011. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a lányomnál szoktam rendbe tenni a frituját.

Hideg zsíroldó és acélgyapot súroló.

2011. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Állitolag a ragacsos olaj lejön könnyen ha a tartályában vizet forralsz.
2011. okt. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet venni speciális háztartási kisgépekhez való tisztítót , vízkő , zsír, olaj elleni és fel kell benne forralni.Én használom kávéfőzőhöz , vízforralóhoz meg a fritőzhöz.
2011. okt. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gungasam ***** válasza:
A fritőz alkatrész lehet műanyag és bevonatos fém, vagyis acélgyapottal súrolni nem ajánlatos(hacsak nem színtiszta acél a fritu). Én szétszedem teljesen és mindent belerakok a fritőz üstjébe és zsíroldóba áztatom egy napra. Arra kell vigyázni, hogy a zsíroldó rá ne száradjon, ezt úgy érem el, hogy az egész cókmókot belerakom egy 15 literes-es szemetes zsákba és bezárom. A zsíroldót spray-ként fújom rá több alkalommal. Az elmosogatáskor műanyagszőrű kefét használok. Aki szerencsés hozzájuthat vagy vásárolni tud ipari zsíroldót (5 liter kb. 5000Ft) egy életen kitart.Ezt át kell töltögetni ablaktisztítós spray-kifújóba.
2014. jan. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!