Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek hogyan fogjak...

Szerintetek hogyan fogjak neki? FELPONTOZÁS

Figyelt kérdés
[link] egy ilyen tipusú mosogépem van eléggé régi 6 vagy 7 éves és még sohasem takarítottam ki időm sem volt rá mert mikor volt szabadidőm inkább a lakást takarítottam én mindíg mostam utána nyitvahagytam 1-2 orát becsuktam kivülröl nincs rajta rozsda sem meg szép de belülről az adagolója telerakódott mosóporal meg vízkővel az öblítő adagolóba is nagyon nehezen folyik már bele az öblítő próbáltam lekaparni késsel de olyan kemény az a vízkő hogy nem tudom leszedni és már tök nehéz a osógép teteje is emiatt mindíg ha lejár és nyitom ki alig bírom felemelni és az eggyik barátnőmhöz átmentem segíteni neki ablakot pucolni és neki is whirlpoolja van és nyitottam fel és olyan könnyen felnyílott én meg hozzászoktam hogy erősen kell és hátravágódott a teteje az enyémmel mit lehetne tenni? de a dob oldala is vízköves meg a gumija ilyen üledékes trutymós a ruhák tiszták meg jó illatúak meg a mosógép is szépen jár olvastam hogy lent azt a szűrőbigyuszt is kilehet csavarni hát én nem tudtam egyszer megindult de megakadt és inkább vissza csavartam mit csináljak a géppel?
2011. szept. 28. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemes lett volna kitakarítani, ha ennyire nincs rá időd, legalább fél évente, mert megéri. Inkább egyszer fél óra, mint egy több órás kapargatás.


95 fokon, ecetes vízzel, üresen járasd át.

Nem tudom, hogy az adagolóra használ-e, ha ecetet teszel egy spricnis üvegbe és azzal fújkálod, sikálod, fújod, sikálod.


A szűrőt is érdemes kimosni. Nem tudom hogy kell kivenni, én még sose szedtem szét, mindig a férjem dolga ez.

2011. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ecet. Öntsd bele a gépbe, indíts el egy mosást, de félúton állítsd meg és hagyd benne az ecetes vizet éjszakára. Aztán mosd át. Ezt lehet, hogy többször meg kell ismételni, ha ennyire rossz már a helyzet.

Az adagolót ha lehet, szedd ki, és áztasd be valamilyen erős vegyszerbe, pl. domestos.


DE az is megoldás, hogy öblítő helyett elkezdesz ecetet használni. Ilyenkor érdemes majd egy extra öblítést rátenni a gépre. Ennek nem lesz azonnal látszatja, csak sok mosás múlva, de ha eddig is ment így a géped, akkor ezzel nem lesz semmi gond. Az öblítő trutyija lassan jön ki, csak hogy szemléltessem: egyszer mosott nálam a szomszéd, amikor elromlott a mosógépe. Az öblítő tartályában kékes trutyi maradt, de csak egy kevés, ezért nem szedtem ki, gondoltam, a következő mosással kijön. ÖT(!) mosás kellett, hogy azt a kis trutyit leoldja a gép, ami egy mosás alatt rakódott rá.

És igen, cserélj mosóport. Nem tudom, milyet használsz, de egy normális mosópor egy az egyben feloldódik a vízben, és nem ragad bele az adagolóba. A tiéd valószínűleg nem elég jó minőségű. Esetleg azt is megteheted, hogy ha nagyon nem akarsz mosóport váltani, hogy nem az adagolóba töltöd, hanem a dobra.

2011. szept. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
na szenvedtem vele elegem is lett használom tovább legalább az öblítőtartályhoz hozzáférek valamennyire
2011. szept. 28. 21:49
 4/4 anonim válasza:
Hallottam olyan vegyszerről asszem flopy a neve, vizkőoldó és mosógépbe való (nem túl drága 1300 ft 1 Liter) egy éjszakát kell bent hagyni állni az egy litert kell beleönteni plusz 3 liter vizet utána 60fokon elinditani a mosógépet!én is kipróbáltam nálam bevált.
2011. szept. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!