Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hallottatok már a mosódióról?

Hallottatok már a mosódióról?

Figyelt kérdés
Valaki esetleg próbálta? Ha igen, mik a tapasztalatai?
2009. ápr. 28. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Árultam is egy ideig, és még mindig azt használom, mert marha jó. :D

Mosópor nincs itthon már egy éve. Csak arra kell figyelni, hogy gyorsabban ki kell teregetni, mintha mosóporral mosnánk, mert hamarabb bepállik.

2009. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
66%

Indiában és Nepálban már ősidők óta használják a mosódiót (Sapindus mukorossi), mint növényi mosószert a mindennapi életben.

Az akár 15 méter magasra is megnövő mosódió-fa Dél-Indiából származik. Márciusban és áprilisban fehér virágok borítják a fát. A termés szüretelése szeptemberben és októberben történik. Az érett diók aranyszínűek és ragacsosak. A leszüretelt mosódiót megszárítják, a szárítás során színe vöröses barnává válik és ragacsossága alábbhagy. Végezetül a diókat feltörik és héjukat pamut zacskókba csomagolják.

A fekete belső mag, sem étkezésre, sem mosásra nem alkalmas. Ezzel szemben a dió héjában rejlő értékes hatóanyag a Saponin, kitűnő mosóerővel rendelkezik.

Hogyan is működik?

A dió héjában rejlő kissé ragacsos anyag a Szaponin, úgy viselkedik, mint egy szappan. Amint a dió héja vízzel összeköttetésbe kerül kioldódik belőle a természetes szappan. Ezáltal egy enyhe, szappanos oldatot kapunk.

Hogyan használjuk?

A kapott többször felhasználható zsákocskába tegyünk 6-8 fél apróra összetört mosódió-héjat, kössük be a zsák száját és helyezzük be a mosógépbe a ruhák közé. A mosást szokás szerint indítsuk el, ha kell előmosással.

Öblítőre nincs szükség, a mosott ruha semleges illatú lesz. Amennyiben igény van rá cseppentsünk az öblítőtartályba 2-3 csepp illóolajat pl.: narancsolaj, citromolaj stb.

A kis zsákban megmaradt dióhéjat dobjuk a bio szemétbe. Ha a dió mosás után még ragad, akkor felhasználhatjuk még egyszer egy pár új dió hozzáadásával.

A mosódió kíméli környezetünket, különösen bőrbarát és probléma nélkül használható mosógépben. Ellentétben a szokványos környezet szennyező, kemikálékat tartalmazó mosóporokkal. A mosódió nem tartalmaz káros anyagokat.

A mosódió nem fehérít, így szükség lehet fehérítő szerre pl.: Nátrium- percarbonát, mely használatánál aktív Oxigén szabadul fel és szintén környezet barát.

Használható: - fehér és színes mosásra 30-90 °C-on,

- gyapjú és selyem mosására is.

A mosódió 100%-os környezetbarát alternatíva a szokványos mosóporral szemben. Évszázadok óta használják ám a modern emberek számára ez egy új felfedezés. Érezze Ön is a mosódió-héjával mosott ruha különös puhaságát és semleges illatát a bőrén!

1kg mosódió-héja elegendő 100-150 mosáshoz.

100 %-os növényi mosószer, kíméletesen de mégis alaposan tisztít, a mosott ruha semleges illatúvá válik.

Egyaránt használható fehér és színes mosáshoz. A színes ruhák hosszabb ideig megtartják eredeti színűket.


Természetessége miatt kitűnően használhatják:

- érzékeny bőrűek,

- csecsemők, kisbabák,

- allergiások,

- bőr betegségben szenvedők, pl.: Neurodermitis, Pikkelysömör, Ekcéma stb.


Sokkal kedvezőbb, mint egy szokványos mosópor.

Mivel1kg-os csomagolás elegendő heti 2-3 mosásnál kb. 1 évre.

Környezetkímélő mosással vizeinket nem szennyezzük vegyszerekkel.

A mosódió, mint termés minden évben újra terem, vásárlásával a földünk biológiai egyensúlyát védjük és India faluinak lakosságát támogatjuk.

2009. ápr. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nem igazán jött be, mert a gyerekek ruháiból nem szedte ki a foltokat, s habár mindig azonnal kiteregetek a mosógép lejárta után, a ruhák illata nem volt jó. Olyan állott szagúak lettek...
2009. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
69%

Én sem tudom 100%-ig dícsérni.

A fehér ruhákat nem mosta olyan szépre, így a 3-4. mosásd mosóporral történt. A színeseknél ritkábban kellett a mosópor.

2009. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudvalévő, hogy a fehér ruháknál extra fehérítőt, mondjuk sütőport kell használni. A színes ruháknak viszont nem viszi ki a színét. (1. voltam)
2009. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mennyib kerül?
2009. máj. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
és hol lehet beszeretni?
2009. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is mosódióval mosok már 4 hónapja,nekem nagyon tetszik! Öblítőnek peig ecet és víz keveréket használok,és esetleg pár csepp hígitatlan illóolajat teszek bele az elegybe még.(fél deci 10%-os ecet,fél deci víz+kb 10-15 csepp illóolaj)....én a manna cégtől szerzem be őket...bár itt tilos reklámozni,most csak reménykedek,hogy nem tiltanak ki innen majd....ott még rendelhető csomó más is(szappan,fürdőgolyó,illóolajak,meg miegymás),CSAK ÉS KIZÁRÓLAG természetes anyagokból dolgoznak,semmi mesterségest nem használnak.

Érzékeny a bőröm,és nem tetszett,hogy mosószerrel mosok,de sokáig gondolkoztam,hogy tennem kéne ez ellen valamit,és akkor az ekcémám is ritkábban támad majd.

Azóta nem voltam ekcémás sehol sem.Nekem nagyon bejött a használata!

2011. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!