Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ezüst mivel tisztítható?

Ezüst mivel tisztítható?

Figyelt kérdés
Ezüst étkészletem (több mint 20 éves)most találtam meg. Tiszta fekete lett az időtől.Milyen házipraktivál tudnám eltüntetni az oxidáció maradványát?
2011. okt. 21. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sydol (vagy valahogy így írják, megköszönöm, ha kijavít valaki). Csak vigyázni kell, hogy sokáig nem érintkezzen vele, mert akkor túlzott lesz a kémiai reakció és nem fényes, hanem megmart lesz. Azzal kend be (drogériákban árulják) és dörgöld át egy ronggyal, aztán vízzel leöblíteni, szárazra törölni.
2011. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mi mindig fogkrémmel tisztítjuk az ezüst ékszereinket, csodaszép fényes lesz tőle, de a szódabikarbóna is jó.


Ékszerész mondta nekem, hogy ezek tönkreteszik az ezüstöt, ezért inkább vigyük el hozzá ahol speciális szerrel megtisztítja, de lehet, hogy csak reklámfogásnak mondta, hiszen nagymamáink is ezekkel tisztították az ezüstöt ahogyan mi és a mai napig megvannak a tárgyak, ékszerek, semmi bajuk.

2011. okt. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Dóri8 válasza:
Én azt hallottam.....legalábbis mi is úgy csináltuk az ezüst vagy aranygyűrűknél vagy más arany,ezüst dolgoknál hogy fokrémmel sikáltuk meg.
2011. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Fogkefe, fogkrém a bevált nálunk is.
2011. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat, mindenkinek ment a lájk:)
2011. okt. 21. 17:28
 6/16 anonim válasza:
Fogkrém, meg szódabikarbóna, és még sokba se kerül!!
2011. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Szódabikarbóna! én mindig azzal tisztítom, nekünk a karikagyűrűnk ezüst, de mindig azt hiszik fehérarany, mert olyan szép fényes. Nagymamám régi láncát is így tisztítottam ki.


[link]

2011. okt. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Az ékszereket én is fogkrémmel szoktam tisztítni, és nagyon jó.


Van külön ezüsttiszíttó is, ill. ha elmégy a könyvtárba, találhatsz régi háztartási könyveket (olyanokat, amelyek mindenféle házi praktikát tartalmaztak), valószínűleg az antikváriumban is akad ilyen. Biztos, hogy megvan annak a pontos leírása, hogyan tiszították régen az ezüstöt a szolgálók (ha jól emlékszem, szarvasbőrrel sikálták, de nem tudom, hogy magában, vagy valamilyen szerrel együtt)és szépanyáink; senki nem cipelte a családi ezüstöt ékszerészhez - tényleg csak reklámfogás volt az a szöveg az ékszerésztől. Az igaz, hogy nekik van spec. ezüsttisztító kendőjük, de biztos van valami házilagos (mód)szer is.

2011. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Én a fogkrémes praktikát ismerem, én az ezüst ékszereimet rossz fogkefével és fogkrémmel tisztítom.
2011. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ecet
2011. okt. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!