Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet megtisztítani ezt...

Hogy lehet megtisztítani ezt a fura műanyagot, ami idővel ragadóssá válik? - bővebben lenn -

Figyelt kérdés
Van hajszárítóm és késnyelem (Fiskars) is olyan anyagból, ami évek elteltével ragacsossá vagy zsírossá válik. A hajszárító így minden szöszt összeszedett, mint valami "mágikus henger" és rémesen néz ki, nem beszélve a ragadósságáról. Miért történik ez ezekkel az anyagokkal és hogyan lehetne ettől megszabadítani e tárgyakat?
2011. okt. 22. 10:04
1 2
 11/19 SAti75 válasza:
Nekem isopropyl segített. Egy rongydarabot befújtam az alkohollal és ledörzsöltem a ragadós bevonatot.
2019. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Hideg zsíroldó (konkrétan WellDone zsíroldó) a megoldás! Szét kell szedni, és minden ilyen darabot le kell fújni a zsíroldóval, majd gumikesztyűt használva letörölni roggyal. Jó sok rongyra lesz szükség, mert ez a trugyi mind a rongyra tapad majd, és azt a részt már semmire sem lehet használni. Én a matt felületű bukósisakomról mostam így le a ragadós réteget, és így fényes felületű lett. A festést nem befolyásolja, csak a gyári, elfáradt gumírozást hozza le, így nem kellett kidobni. MP3 lejátszót, bluetooth fülest, meg egy rahedli ilyen cuccot mentettem így meg a kidobástól. Kicsit melós de megéri.

Acetont azért nem ajánlom, mert az a műanyagot is kikezdi (megoldja) nem csak a ragadóssá vált gumiréteget!

2020. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Zatamon1 válasza:
100%

Az anyag neve soft touch (a gyengébb minőségű kemény műanyagokat vonták(ják) be vele, hogy "prémium" puha tapintásúnak imponáljanak. Sajnos 3-5 év alatt ez a lakkszerű anyag kopik és elfolyósodik, ragacsossá válik.

Megoldás: bármilyen szerves oldószer (izopropil-alkohol, aceton, metanol, etc.)eltávolítja az elfolyósodott lakkmaradványokat, de vigyázni kell, mert a ragacsosság ugyan megoldódik (értelemszerűen nem is jön vissza többé) de gyakran a feliratok, piktogrammok, esetleg az érzékenyebb műanyag alkatrészek is áldozatul eshetnek a tisztításnak.

2020. júl. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%

A ragacsosság a matt bevonat elbomlása miatt van. Le kell mosni benzinnel (acetonnal ne, mert az oldja az alatta lévő műanyagot)

Lehet kapni matt gumiszerű sprayt amivel úra lehet fújni.

Sok tárgynál tapasztaltam én is a jól kinéző, jófogású felület 8-10 év alatt elbomlik és ragacsossá válik)

2020. júl. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Na nekem meg ilyen anyagú karfa csinál ilyet irodaszéken. A bevonat kopott le, ami ahol most is van, keményebb. A felfogatása is rejtett lehet, gondolom szét kellene kapni támlát-ülőkét neki. Mivel lenne érdemes megfújni, hogy jó legyen, ne fogjon, ne nagyon kopjon?
2020. okt. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Richieekal90 válasza:
Alkoholos kézfertőtlenítő nekem leszedte a ragacsot róla egy rongy segíségével.
2021. febr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%
A tároláshoz és a zsírosodáshoz, napfényhez, stb. valóban semmi köze a jelenségnek. Egészen egyszerűen a bevonat anyaga vegyi reakcióba lép a környezeti levegőben lévő klf. vegyi hatású gázokkal. Ezzel nem tudsz mit kezdeni, de javítható: acetonos lemosással, mint a 8/16 és a 10/16 is említi. Sajnos aceton már az EU-ban nem kapható, mert a bölcsek betiltották, de ha utazunk az EU-n kívülre, oly egyszerűen beszerezhető, mint egy pohár víz. És igen hatékony.
2021. jún. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Köszi a tippeket! Nálam egy bridge fényképezőgépnél jelentkezett ez. Nyilván nem akarok újat venni, de kipróbálok valamit a felsoroltak közül. Remélem, hogy valamelyik majd használ.
2022. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Én csak annyit teszek hozzá, hogy hosszú idő után elővettem a fiókból egy billentyűzetet (HAMA Uzzano, tehát márkás) és annak az alja ilyen ragacsos. Gondolom, ha elem nincs benne, akkor én is próbálkozhatok a fenti jótanácsokkal. Máris veszek benzint. A patikában, nem a benzinkútnál.
dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!