Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosással kapcsolatos kérdések,...

Mosással kapcsolatos kérdések, egy kezdőtől?

Figyelt kérdés

Hány fokon mossátok:

~ bugyi,melltartó,alsónadrág (tehát fehérneműk)

~ zokni

~ póló,pulcsi

~ nadrág ?


És ezeket hogy csoportosítjátok, tehát mit mivel raktok össze egy mosásban?

És pl egy farmernadrágot mivel lehet még összerakni?



2011. nov. 1. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:

fehérnemű, konyharuha, törülköző 60fok, színes 40

én válogatok szín szerint, fehérek, világosak és sötétek,így van 3 csoport. ezekből kiszedem azt, ami kézzel mosós, pl finom anyagú kötött holmi, vékonyabb felsők, kényesebb csipkés dolgok. sokan nem mosnak kézzel semmit, de megfigyeltem, hogy sokkal tovább maradnak szépek a kényes ruháim, mint másoknak. albiban lakom barátnőmmel, az ő ruhái kinyúltak, színehagyottak már pár hónap után, főleg a kényes darabok, míg az enyémek szépek, nem bolyhosak.

szóval marad 3 adag. amúgy nem szeparálom, hogy mit mivel mosok, farmer mellé bármi betehető, én csak színek szerint mosok külön. van, aki külön mos konyharuhát, én azt is beteszem a fehérek közé, kivéve ha nagyon szennyezett, olyankor összevárom és 90 fokon kimosom csak azokat vagy teszek mellé lepedőt, az is bírja.

2011. nov. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alapból mindent 40 fokon mosok. Szín , és nem fajta szerint rendezve, nagyon sötétek, tejeskávé színek, és fehérek. A törölközőket 95 fokon mosom. Farmernadrágot kifordítva, színtől függően sötétekkel együtt mosom.
2011. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2011. nov. 1. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a színeset 40 fokon mosom, ebbe ami színes, mindent belerakok: fehérnemű, törölköző, nadrág, pulcsi, póló..etc

A fehéret 60 fokon mosom, értelemszerűen a fehéret, minden ami fehér belerakom + konyharuhát, ha nagyrészt fehér.

A speciális ruhákat, selyem, kötött dolgok, függöny..etc kímélőn mosom.

2011. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az átlagos ruhák 40 fokon mennek, szín szerint. Mindent össze lehet rakni mindennel.

A kényes pulcsikat, selyemruhákat kímélő programon vagy kézzel. És ennyi. Néha a konyharuhákat kimosom külön 60 fokon, de alapból azok is mennek a sima mosásba, nem várom meg, hogy túl koszosak legyenek.

2011. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A ruhákat 40 törölköző ágynemű konyharuha 50-60 fok
2011. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!