Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szárítógép használattal...

Szárítógép használattal kapcsolatos jótanácsok, ötletek? Most vettünk egy Indesit tipusú modó-szárítógépet és ezzel kapcsolatosan szeretnék kérni minden hasznos jótanácsont.

Figyelt kérdés
Még soha nem használtam szárítógépet. Mindenféle gyakorlati tanácsot várok, hogyan lehet a leghatékonyabb, amennyire lehet energiatakarékos, hogyan nem lesz totál gyürött a ruha, hogyan lehet illatos (két adagot próbáltam ki és nem lehetett az öblítőt érezni) meg mindenféle ötletet tanácsot nagyon köszönök!!!!!!!!!!!!!!
2011. jan. 24. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Tartsd be, hogy max. mennyi ruha mehet bele, a használati utasításban le van írva, általában a mosásnak csak a felét tudják ezek a gépek megszárítani.

Az öblítőszagot meg szerintem ne sajnáld, én csak nagyon régen, még kollégista koromban használtam szárítógépet, de szerintem olyan jó, "melegillata" van a ruháknak utána :):):)

2011. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a szárítógépet csak akkor használom ha tényleg sürgős, mert elég hosszú a szárítóprogram bár az enyémen beállítható az idő is és a szárítás fokozatai is. (Elektrolux szintén kombi) Akkor nem gyűri totál össze a ruhákat, ha a program végeztével azonnal kiveszed a ruhákat és csak az előírt mennyiséget teszed be. A szárítőgépek nem az energiatakarékosság mintapéldányai, még akkor sem ha új, modern és kondenzációs.

A ruhák a igazán a szabad levegőn száradnak finom illatosra. Én az öblítő rekeszbe fele ecetet, fele öblítőt teszek, így a ruhák megőrzik a színüket, puhák és illatosak lesznek.

Minden ruhába bele van varrva, hogy teheted-e a szárítóba, de manapság nagyon sok az olyan ruha amit nem.

Ágyneműt "vasalószáraz" -ra szoktam szárítani, így épphogy nyirkos marad, jól, könnyen vasalható, és mehet is a szekrénybe, így nem lógnak a nagy paplanhuzatok napokig ( pl. télen ).

2011. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
L.nor szárítógépbe való illatosító kendőt lehet kapni drogériákban, még nem próbáltam, de mások szerint jó illatosak lesznek a ruhák.
2011. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Regi kerdes,de erdekel.....
2016. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!