Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell mosni? Mire...

Hogyan kell mosni? Mire ügyeljek? A ruhákat összehajtogatva teszitek be a mosógépbe? A nadrágokat kifordítjátok?

Figyelt kérdés

2011. nov. 3. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Külön mosd a fehéreket és a sötétebbeket. Nem kell a ruhákat összehajtogatni. De a sötéteket célszerű kifordítani. A színes ruháknál célszerű meggyőződni,hogy a színüket eresztik-e? Ha igen,akkor mosás előtt ecetben kell áztatni. Így konzerválja és megőrzi mosáskor is a színét.
2011. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég színek szerint szétválogatni, a kevésbé szennyezett pulóvereket, pólókat 30 C mosni, a nadrágokat 40C, fehérneműket 40 -60C, az erősen szennyezett pecsétes asztalterítőket 60C mosni, ez utóbbihoz, illetve a foltokra tegyél folyékony Vanisht is. Öblítővel is takarékosan, kevéske vagy anélkül. Szeretem a folyékony mosószereket, jó a hatásfokuk és a ruha illata is kellemes lesz. Na ezért nem igazán kell öblítő sem, talán csak a törülközők puhasága miatt cseppentek egy kicsit.
2011. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előzőek szinte mindent leírtak. Én azért hozzá tenném, hogy igaz nem hajtogatom össze gondosan a ruhákat, de nagyjából igen, mégpedig azért, hogy centrizéskor főként, de mosáskor is, ne rázkódjon a gép.Úgy tudom, az autómata gépnél ajánlják is ezt. Tehát hogy ne csak "ahogy esik úgy puffan" alapon dobálja bele az ember a ruhákat.
2011. nov. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mosógépem leírásában azt ajánlják, hogy a dipzáros pulcsikat cipzározzuk be mosás előtt, mert így kevésbé nyúlnak ki.

Amúgy én csak kétfélét mosok (fehér, színes), ebbe belemegy minden. Konyharuhát például csak 1-2 napig használok, így nem lesz olyan koszos, hogy külön mosni kelljen. És mindent 40 fokon. A 30 fokos mosás nem vált be, nem éreztem igazán hatékonynak.

Amúgy a ruhákat nem szoktam hajtogatni, mert akkor szerintem nem lesz annyira tiszta, nem tudja mindenhol jól kimosni a gép. De ez lehet, hogy az én hülyeségem. A nadrágokat igyekszem kifordítani, de nem mindig jut eszembe.

2011. nov. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!