Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek, hogy a pulóvereim...

Mit tegyek, hogy a pulóvereim olyanok legyenek mint régen?

Figyelt kérdés
Pár db pulóveremet kimostam, és sajnos figyelmetlenségből nagyobb hőfokra tettem a mosógépet, mint kellett volna. A pulóverek gyűröttek lettek. Nem nagyon, de látható. van valamilyen praktika, mellyel ezek a gyűrődések újra kisímulnak? Természetesen nem az ollóra gondolok! :)
2011. nov. 7. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Vasaló?
2011. nov. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha nem olló, akkor kuka.
2011. nov. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az okos hozzászólásokat, de megnézném azt a valakit aki kötött pukóvert vasal.:(
2011. nov. 7. 07:55
 4/8 A kérdező kommentje:
vagyis kötött pulóvert
2011. nov. 7. 07:56
 5/8 anonim ***** válasza:

A vasalás tényleg nem jó ötlet. AMit viszont megpróbálhatsz, hogy meggözölöd - a textilüzemekben is ezt csinálják. A pulóvert ráfekteted a vasalódeszkára, és gözölös vasalót tartasz fölé pár másodpercre úgy, hogy ne érj hozzá, csak a göz érje. Nem biztos, hogy sikerül kisimitani, függ az anyagától, attól, hogy mennyire törtek meg a szálak, de egy kisérletet megér, ha nem sikerül, akkor ugyanott vagy, mint most.


textilmérnök

2011. nov. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha felveszed, egy órán belül kisimulnak a gyűrődések.
2011. nov. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mosd ki újra, de most kézzel, langyos vízben (mosószer nélkül is jó) sokáig áztatva, majd csak nyomogatva. Hideg vízben öblítsd, abban is hagyd állni sokáig, majd ne csavard, hanem finoman nyomkodd, fektesd vízszintesre (tegyél alá tiszta törölközőt, hogy a vizet feligya, ezt megismételheted többször), és úgy szárítsd meg. Visszatér a rugalmassága (bár nem teljesen), de nem lesz gyűrött, és nem megy tönkre, mint a vasalástól.

Mosás közben se csavargasd, csak nyomkodd a langyos vízben. (Én így javítottam meg az "elrontott" pulóvereket.)

2011. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszoló ötletét ki fogom próbálni, remélem én is meg tudom javítani a pulóvereimet.:)
2011. nov. 9. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!